هدر اصلی
1396/04/23 13:25:37
سرویس اجتماعی
حمزه:

تولیدات شرکت های دارویی در معرض تهدید/ بحران حوزه سلامت با انباشت بدهی به شرکت های دارویی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر شرکت های دارویی نتوانند مطالبات خود را از بیمه ها دریافت کنند قطعا در ارایه خدمات با چالش مواجه می شوند.
تولیدات شرکت های دارویی در معرض تهدید/ بحران حوزه سلامت با انباشت بدهی به شرکت های دارویی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر شرکت های دارویی نتوانند مطالبات خود را از بیمه ها دریافت کنند قطعا در ارایه خدمات با چالش مواجه می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106120399561.jpg تولیدات,شرکت,های,دارویی,در,معرض,تهدید/,بحران,حوزه,سلامت,با,انباشت,بدهی,به,شرکت,های,دارویی Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اعتراض جمعی از متولیان شرکت های دارویی نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان از سوی وزارت بهداشت، افزود: این موضوعات به علت عدم همکاری بیمه ها در پرداخت بدهی ها رخ داده که شرکت های دارویی را نیز دچار مشکل کرده است.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیمه سلامت ایرانیان در راس سایر بیمه ها نسبت به انباشت بدهی به شرکت های دارویی قرار دارد زیرا این بیمه از منبع درآمدی مشخصی برخودار نیست و نمی تواند از پس هزینه های تحمیل شده برآید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید در بودجه سنواتی اعتبارات ویژه ای را برای سازمان بیمه سلامت قرار دهد تا این سازمان بتواند بدهی خود را به بخش های مختلف از حمله شرکت های دارویی پرداخت کند.

وی یادآور شد: طرح تحول سلامت اگرچه اقدام مثبتی در بهداشت و درمان به شمار می رود اما متاسفانه عدم تخصیص درست اعتبارات به ویژه منابع پایداری که از سوی مجلس به تصویب رسید باعث انباشت بدهی های وزارت بهداشت شد.

حمزه تاکید کرد: به نظر می رسد مقصر کلی در مورد انباشت بدهی بیمه ها، مجموعه دولت است که هنوز نتوانسته تصمیم قاطعی برای برون رفت از این مشکل اتخاذ کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر شرکت های دارویی نتوانند مطالبات خود را از بیمه ها دریافت کنند قطعا در ارایه خدمات خود در حوزه سلامت با چالش مواجه شده و تولیداتشان ضربه خواهد خورد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet