هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
چیت چیان:

مردم 5 تا 10 درصد مصرف آب و برق خود را کاهش دهند

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر نیرو گفت: اگر مردم پنج تا 10 درصد مصرف آب و برق خود را کاهش دهند، هیچ گونه نگرانی بابت تامین کامل نیاز مردم در آب و برق وجود نخواهد داشت.
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 14:26
مردم 5 تا 10 درصد مصرف آب و برق خود را کاهش دهند وزیر نیرو گفت: اگر مردم پنج تا 10 درصد مصرف آب و برق خود را کاهش دهند، هیچ گونه نگرانی بابت تامین کامل نیاز مردم در آب و برق وجود نخواهد داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/54208.jpg مردم,5,تا,10,درصد,مصرف,آب,و,برق,خود,را,کاهش,دهند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید چیت چیان امروز چهارشنبه 21 تیرماه پس از نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران افزود: امسال در مصرف برق با 2 مطلب عمده مواجه هستیم؛ نخست گرمای کم سابقه و دوم، همزمانی گرمای مناطق مختلف کشور که این امر به شدت مساله افزود.

وی ادامه داد: پیش بینی های ما برای امسال این بود که حدود 5 درصد افزایش مصرف برق داشته باشیم و برای این شرایط کاملا آماده شده بودیم اما در واقع مصرف انرژی بیش از 11 درصد افزایش یافت.

چیت چیان ادامه داد: کاهش پنج درصدی مصرف آب و برق مطلب سختی برای مردم نیست؛ مردم می توانند هنگام مشاهده تلویزیون، چراغ بالای سر خود را خاموش کنند یا ساعت هایی که منزل یا محل کار را ترک می کنند، کولرها و لوازم سرمایشی را خاموش کنند؛ همچنین مردم می توانند کولرها را در درجه های کمتر از 25 نگذارند و از لوازم برقی را به طور همزمان استفاده نکنند.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد که با این اقدامات، تابستان را با موفقیت و بدون ایجاد خاموشی برای مردم پشت سر بگذاریم.

به گزارش ایرنا، یک مصرف برق دیروز (سه شنبه)، 53 هزار و 525 مگاوات به ثبت رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال پنج هزار مگاوات افزایش داشته است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000