شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیان پور:

بانک‌مرکزی برای بازگشت آرامش به نظام‌بانکی سپرده های مردم را تعیین تکلیف کند

سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: بانک مرکزی به منظور بازگشت آرامش به نظام بانکی کشور در مدت زمان تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی تکلیف سپرده های مردم را مشخص نماید.
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 15:30
بانک‌مرکزی برای بازگشت آرامش به نظام‌بانکی سپرده های مردم را تعیین تکلیف کند نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: بانک مرکزی به منظور بازگشت آرامش به نظام بانکی کشور در مدت زمان تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی تکلیف سپرده های مردم را مشخص نماید. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104779355879.jpg بانک‌مرکزی,برای,بازگشت,آرامش,به,نظام‌بانکی,سپرده,های,مردم,را,تعیین,تکلیف,کند Icana

مجید کیان پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نتایج مطلوب گفتگوی رییس بانک مرکزی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رابطه با تعیین تکلیف مطالبات مردم از موسسات مالی و اعتباری فاقد یا دارای  مجوز از جمله موسسه آرمان، گفت: متاسفانه این موسسات با عملکرد ضعیف خود نه تنها نظام بانکی کشور را زیر سوال بردند بلکه اختلالاتی را در فعالیت سایر بانک ها و موسسات دارای مجوز نیز به وجود آوردند.

بانک مرکزی در بروز مشکلات موسسات مالی و اعتباری قصور دارد

نماینده مردم دورود و ازنا با بیان اینکه بانک مرکزی در بروز مشکلات موسسات مالی و اعتباری قصور دارد، تصریح کرد: بانک مرکزی نمی تواند از بار این مسئولیت شانه خالی کند، زیرا علیرغم اینکه به گفته مدیران آن چنین موسساتی فاقد مجوز بودند اما بانک مذکور به عنوان مرجع رسمی نظارت بر فعالیت بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ضروری بود نقش قانونی خود را ایفا و عملکرد آنان را رصد می کرد.

انتقاد از عملکرد نظارتی بانک مرکزی

کیان پور از عملکرد نظارتی بانک مرکزی انتقاد کرد و گفت: به طور قطع اگر بانک مرکزی به وظیفه قانونی خود در قبال موسساتی مانند آرمان و کاسپین عمل می کرد، مردم امروز با این همه مشکل و سردرگمی مواجه نبودند.

تاکید بر ضرورت ورود جدی بانک مرکزی در استرداد سپرده های مردم

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت ورود جدی بانک مرکزی در استرداد سپرده های مردم، از رییس این بانک درخواست کرد به منظور بازگشت آرامش به نظام بانکی کشور در مدت زمان تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی تکلیف  سپرده های مردم را مشخص نماید.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین از بانک مرکزی تقاضا داریم چنانچه سپرده گذاری در سایر موسسات دارای مجوز  از لحاظ قانونی مشکلی ندارد، نگرانی های مردم را رفع و به عادی شدن فعالیت این موسسات کمک کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر