هدر اصلی
1396/04/21 16:04:31
سرویس اقتصادی
در گفت وگو با خانه ملت با توجه به ماموریت محمدحسین فرهنگی مطرح شد:

ارجاع مواد برنامه ششم توسعه به تناسب دستگاه ها به کمیسیون های تخصصی/کمیسیون ها برنامه های دستگاه ها برای اجرا را اخذ می کنند

عضو هیئت رییسه مجلس،گفت: اگر رییس جمهور به هر علتی نتوانست برنامه های توسعه را ابلاغ کند، رییس مجلس ابلاغ می کند که برنامه ششم توسعه نیز توسط رییس مجلس ابلاغ می شود.
ارجاع مواد برنامه ششم توسعه به تناسب دستگاه ها به کمیسیون های تخصصی/کمیسیون ها برنامه های دستگاه ها برای اجرا را اخذ می کنند عضو هیئت رییسه مجلس،گفت: اگر رییس جمهور به هر علتی نتوانست برنامه های توسعه را ابلاغ کند، رییس مجلس ابلاغ می کند که برنامه ششم توسعه نیز توسط رییس مجلس ابلاغ می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/86747.jpg ارجاع,مواد,برنامه,ششم,توسعه,به,تناسب,دستگاه,ها,به,کمیسیون,های,تخصصی/کمیسیون,ها,برنامه,های,دستگاه,ها,برای,اجرا,را,اخذ,می,کنند Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت اجرای برنامه ششم توسعه از ابتدای سال 96، گفت:بنده مسئول پیگیری ارجاع مواد برنامه ششم توسعه، احکام دائمی برنامه های ششم توسعه، بودجه سال 96 به تناسب دستگاه های اجرایی به کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی شده ام، که این موضوع در حال پیگیری است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون های تخصصی باید جلساتی با روسای دستگاه های مختلف تشکیل دهند و اقدامات و برنامه های آنها را درباره موادی که ارجاع شده پیگیری می کنند.

 اگر رییس جمهور به هر علتی نتوانست برنامه های توسعه را ابلاغ کند، رییس مجلس ابلاغ می کند

وی با بیان اینکه قانون برنامه ششم توسعه تنها یک بار ابلاغ می شود، ادامه داد:قانون اساسی ترتیبات ابلاغ برنامه های توسعه کشور را مشخص کرده که  اگر رییس جمهور به هر علتی نتوانست برنامه های توسعه را ابلاغ کند، رییس مجلس ابلاغ می کند که برنامه ششم توسعه نیز توسط رییس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده و تمام احکام آن لازم الاجراء است.

فرهنگی یادآور شد:با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه دارای زمان بندی و گفته شده که از ابتدای سال 96 این قانون اجراء شود، لذا احکام آن از ابتدای سال جاری نیز لازم الاجراء بوده است.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:دولت در حال اجرای برنامه ششم توسعه است و اینکه چرا توسط رییس جمهور ابلاغ نشده که سوالی بوده که باید خودشان به آن پاسخ دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet