هدر اصلی
1396/04/23 16:18:25
سرویس سیاسی
نجفی خوشرودی عنوان کرد:

تاکید بر تقویت دیپلماسی پارلمانی در دیدار مشترک با وزیر امور خارجه / استفاده موثرتر از گروه های دوستی پارلمانی در دستور کار مجلس است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در دیدار مشترک کمیسیون با وزارت امور خارجه بر تقویت دیپلماسی پارلمانی تاکید شد.
تاکید بر تقویت دیپلماسی پارلمانی در دیدار مشترک با وزیر امور خارجه / استفاده موثرتر از گروه های دوستی پارلمانی در دستور کار مجلس است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در دیدار مشترک کمیسیون با وزارت امور خارجه بر تقویت دیپلماسی پارلمانی تاکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg تاکید,بر,تقویت,دیپلماسی,پارلمانی,در,دیدار,مشترک,با,وزیر,امور,خارجه,/,استفاده,موثرتر,از,گروه,های,دوستی,پارلمانی,در,دستور,کار,مجلس,است Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک اعضای کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با وزارت امور خارجه را ارزیابی کرد و گفت: نکته مهم برگزاری این نشست این بود که در پایان دوره دولت اول دکتر روحانی صورت گرفت و به نوعی گزارشی از روند چهارساله وزارت امور خارجه و مسیری که دستگاه دیپلماسی در این مدت طی کرده مطرح شد.

نماینده مردم بابل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: همچنین نقاط قوت،چالش ها، موانع و مشکلاتی فراروی پیشبرد اهداف سیاست خارجی دراین جلسه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه نوبه ای برگزاری می شود واین با دکتر ظریف میزبان نشست مشترک بود ادامه داد: با توجه به  مسائلی که آخرین بار میان برخی اعضای کمیسیون یا وزارت خارجه به وجود آمده بود، نشست اخیر بسیار خوب و پر محتوا برآورد شد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه پیرامون سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و  تحولات منطقه و بین المللی تبادل نظر شد عنوان کرد: اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را درباره مسائل مختلف از جمله دیپلماسی اقتصادی، تحولات منطقه، طرح مقابله با آمریکا که مجلس در دستور کار دارد، تقویت دیپلماسی پارلمانی و استفاده موثرتر از گروه های دوستی پارلمانی با کشورهای دیگر و چگونگی فعالتر کردن سیاست خارجی در برخی حوزه های مهم مطرح کردند.

نجفی با اشاره به صحبت های وزیر امور خارجه گفت: دکتر ظریف نیز آخرین وضعیت و اقدامات وزارت امور خارجه را تشریح و به مواضع و رویکرد جمهوری اسلامی در ارتباط با مسائل مختلف در سطح منطقه و ابین المللی با آن مواجه هستیم تاکید کرد.

وی بیان کرد: وزیر امور خارجه با اشاره به آخرین سفرها و رایزنی پیرامون مسائل مختلف به نقش و جایگاه ایران در مجامع بین المللی و سازمان های منطقه ای تاکید کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در خصوص اجرای برجام و مسائل مرتبط با برجام بحث های کلی صورت گرفت و طبق روال همیشه گزارش وزارت امور خارجه از اجرای توافق هسته ای به کمیسیون امنیت و به دنبال آن صحن علنی ارائه می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet