اربعین حسینی
1396/04/21 18:00:46
سرویس مرکز پژوهش ها
در نشست دوجانبه امروز مطرح شد؛

تاکید بر همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و هیات اقتصادی کمیسیون اروپا

نشست مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس با هیات اقتصادی کمیسیون اروپا برگزار شد.
تاکید بر همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و هیات اقتصادی کمیسیون اروپا نشست مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس با هیات اقتصادی کمیسیون اروپا برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43911.jpg تاکید,بر,همکاری,مرکز,پژوهش‌های,مجلس,و,هیات,اقتصادی,کمیسیون,اروپا Icana

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، هیات اقتصادی کمیسیون اروپا امروز (چهارشنبه 21 تیرماه) با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با محمد قاسمی معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و جمعی از کارشناسان این مرکز دیدار و گفتگو کردند.

شایان ذکر است در این نشست مسائل ساختاری مرتبط با مالیه عمومی و اقتصاد کلان در دیدار هیات اقتصادی کمیسیون اروپا و معاونت اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس بررسی شد.

ریاست هیات اروپایی در این دیدار را خانم النافلورس، مدیر کل امور اقتصادی و مالی کمیسیون اروپا برعهده داشت و جمعی از مدیران و کارشناسان بخش اقتصادی این کمیسیون، در این دیدار وی را همراهمی می کردند.

در این جلسه که در چارچوب گفتگوهای اقتصاد کلان اتحادیه اروپایی و ایران برگزار شد، موضوعات مرتبط با بودجه، مالیه عمومی و بانکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه که با بحث بر روی مسائل بودجه ریزی در ایران شروع شد، محمدقاسمی معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس ضمن تشریح فرایندهای مالی و بودجه‌ای در ایران، به دستاوردها و پیشرفت‌های ساختاری صورت گرفته در بودجه‌ریزی ایران اشاره کرده و نقش مرکز پژوهش‌های مجلس در این تحولات را تشریح کرد.

رییس هیات اروپایی در ادامه به اهمیت قواعد مالی در انضباط بخشی به مسائل بودجه‌ای در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره کرد و نقش و کارکرد کمیسیون اروپایی در چگونگی طراحی و اعمال این قواعد را توضیح داد.

سپس طرفین بر مسائل مرتبط با نوآوری‌ها و راهکارهای مالی در حل و فصل مشکلات مرتبط با بدهی‌های دولت‌ها در ایران و اروپا متمرکز شدند و چگونگی تسویه مطالبات بدهی‌های دولت در کشورهای اروپایی مورد بحث قرار گرفت.

نقش مالیات‌ستانی در ارتقاء حکمرانی بودجه‌ای و بهبود‌های صورت گرفته در این زمینه در ایران، به ویژه در حوزه مالیات بر ارزش افزوده، ازدیگرمباحث مطرح شده دراین جلسه بود.

چشم انداز رشد اقتصادی، مسائل مرتبط با حوزه بانکی و اقدامات مفید انجام گرفته توسط مسئولین و سیاستگذاران پولی در حوزه بهبود مدیریت بازار پول، شفافیت و ساماندهی موسسات مالی از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

در پایان، طرفین ضمن تاکید بر ادامه همکاری در مورد علایق مشترک اجرایی و پژوهشی، از جمله بررسی ریشه‌های اقتصادی بحران خاورمیانه و نقش ایران در بازسازی کشورهای آسیب دیده با استفاده از ظرفیت‌های فنی و اقتصادی موجود و نیز سرمایه‌گذاری‌های طرفین در این حوزه، بر ادامه همکاری و تعامل دوجانبه تاکید کردند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet