هدر اصلی
1396/04/23 11:42:56
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی داورانی مطرح کرد:

تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه حداقل مطالبه مجلس/لزوم تغییراساسنامه وزارت خارجه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه حداقل مطالبه مجلس است، گفت:تغییر ساختار یا اساسنامه وزارت خارجه مبتنی بر دیپلماسی اقتصادی از اولویت های مجلس است .
تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه حداقل مطالبه مجلس/لزوم تغییراساسنامه وزارت خارجه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه حداقل مطالبه مجلس است، گفت:تغییر ساختار یا اساسنامه وزارت خارجه مبتنی بر دیپلماسی اقتصادی از اولویت های مجلس است . https://cdn.icana.ir/d/019/201602106601362515.jpg تشکیل,معاونت,اقتصادی,در,وزارت,خارجه,حداقل,مطالبه,مجلس/لزوم,تغییراساسنامه,وزارت,خارجه Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در خصوص تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه گفت:ساختار وزارت خارجه از گذشته به نحویی بوده که اولویت بکارگیری نیروهای سیاسی و بعضا امنیتی بوده است و بطور طبیعی عملکرد این وزارتخانه بیشتر در بخش سیاسی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در حال حاضر با توجه به تحولات منطقه ای و بین المللی و نیازهای داخلی، مقتضیات کشور تغییر کرده است.

حوزه دیپلماسی خارجی مبتنی بر رویکرد اقتصادی

پورابراهیمی داورانی با تاکید بر لزوم نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی افزود:تجربه سایر کشورها بیانگر این است حوزه دیپلماسی خارجی مبتنی بر رویکرد اقتصادی است .

وی با اشاره به لزوم توجه به دیپلماسی اقتصادی ادامه داد:متاسفانه دیپلماسی اقتصادی در ساختار کشور از جایگاهی برخوردار نبوده و در صحن علنی مجلس در این رابطه از وزیر امور خارجه سئوال مطرح شد.

پورابراهیمی داورانی با بیان اینکه از اولویت کشورها در مراودات خارجی، مبتنی بر اقدامات اقتصادی است، گفت:اکثر سفیرهای جمهوری اسلامی بر موضوعات اقتصادی اشراف ندارند این در حالی است که باید سفرا به مسائل روابط بانکی، تجاری و اقتصادی اشراف داشته باشند.

وی افزود:تغییر ساختار یا اساسنامه وزارت خارجه مبتنی بر دیپلماسی اقتصادی از اولویت های مجلس است بنابراین تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه حداقل مطالبه مجلس برای ایجاد تحولات اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در احکام برنامه ششم توسعه ماموریت های جدیدی برای وزارت خارجه لحاظ شده بنابراین باید دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه تقویت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet