هدر اصلی
1396/04/22 00:12:50
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی در بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی:

اصلاح قانون سازمان مهندسی با توجه به حفظ شأن مهندسین انجام می شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاح قانون سازمان مهندسی به حفظ شأن مهندسین توجه می شود.
اصلاح قانون سازمان مهندسی با توجه به حفظ شأن مهندسین انجام می شود رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاح قانون سازمان مهندسی به حفظ شأن مهندسین توجه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201707101759318654.jpg اصلاح,قانون,سازمان,مهندسی,با,توجه,به,حفظ,شأن,مهندسین,انجام,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی امروز (چهارشنبه 21 تیر) در بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در ارومیه اظهار داشت:  سه وجه مهم در ساخت و ساز وجود دارد که جامعه، جامعه مهندسین و سازمان نظام مهندسی سه وجه این مثلث هستند که باید به فهم مشترکی برسند تا اعتماد مردم جلب و جامعه متقاعد شود مهندسین برای آنها امنیت و رفاه ایجاد می کنند.

وی افزود: مردم باید بدانند مهندسی که نظارت را برعهده دارد سختگیری هایش برای ارتقای کیفیت و امنیت مردم و از سر دلسوزی است.

 رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مهندسین با ارتقای دانش و خلاقیت خود باعث اعتماد مردم می شوند و باید نیاز مردم را درک کنند و خود را به مردم ثابت کنند، سازمان نظام مهندسی رابطی بین مردم و مهندسین است که باید جایگاه مهندسین را زمینه سازی کند.

وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی را می خواهیم که صرفاً نظارت بر ساختمان ها داشته باشد، 19 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند و حاشیه نشینی یک معضل اصلی است و نظام مهندسی باید در اختیار مردم باشد و این ظرفیت در حال حاضر وجود دارد ولی از آن استفاده نکرده ایم.

رضایی کوچی متذکر شد: 400 هزار مهندس یک ظرفیت برای کشور است، زیرا کشور برای آنها هزینه کرده ولی برخی مهندسین کار یک کارگر ساده را انجام می دهند و این در شأن مهندسین نیست و برای توسعه کشور باید از ظرفیت مهندسین استفاده شود.

وی ادامه داد: قانون نظام مهندسی ضعف هایی دارد و از استقلال برخوردار نیست که از خارج این نظام مدیریت می شود و با اصلاح قانون نظام مهندسی که از سال قبل شروع شده کارگروهی را در کمیسیون عمران تشکیل داده ایم تا به اصلاح قانون بپردازد و امیدواریم در اصلاح قانون شأن مهندسین حفظ شود.

 رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با همین شرایط فعلی می توانیم زمینه اشتغال مهندسین را فراهم کرده و کشورهای دیگر را متقاعد کنیم تا از مهندسین ما استفاده کنند.

رضایی کوچی بیان کرد: سفرای ما در کشورهای دیگر باید فراتر از رایزن سیاسی بوده و رایزنی اقتصادی نیز انجام دهند و فرصت کار در خارج را فراهم کنند که در برنامه ششم توسعه نیز به این موضوع توجه شده و دولت آینده باید سفرایی انتخاب کند که کار اقتصادی انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet