هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی کوچی در بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی:

اصلاح قانون سازمان مهندسی با توجه به حفظ شأن مهندسین انجام می شود

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاح قانون سازمان مهندسی به حفظ شأن مهندسین توجه می شود.
پنج‌شنبه 22 تیر 1396 ساعت 00:12
اصلاح قانون سازمان مهندسی با توجه به حفظ شأن مهندسین انجام می شود رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاح قانون سازمان مهندسی به حفظ شأن مهندسین توجه می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201707101759318654.jpg اصلاح,قانون,سازمان,مهندسی,با,توجه,به,حفظ,شأن,مهندسین,انجام,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی امروز (چهارشنبه 21 تیر) در بیستمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در ارومیه اظهار داشت:  سه وجه مهم در ساخت و ساز وجود دارد که جامعه، جامعه مهندسین و سازمان نظام مهندسی سه وجه این مثلث هستند که باید به فهم مشترکی برسند تا اعتماد مردم جلب و جامعه متقاعد شود مهندسین برای آنها امنیت و رفاه ایجاد می کنند.

وی افزود: مردم باید بدانند مهندسی که نظارت را برعهده دارد سختگیری هایش برای ارتقای کیفیت و امنیت مردم و از سر دلسوزی است.

 رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مهندسین با ارتقای دانش و خلاقیت خود باعث اعتماد مردم می شوند و باید نیاز مردم را درک کنند و خود را به مردم ثابت کنند، سازمان نظام مهندسی رابطی بین مردم و مهندسین است که باید جایگاه مهندسین را زمینه سازی کند.

وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی را می خواهیم که صرفاً نظارت بر ساختمان ها داشته باشد، 19 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند و حاشیه نشینی یک معضل اصلی است و نظام مهندسی باید در اختیار مردم باشد و این ظرفیت در حال حاضر وجود دارد ولی از آن استفاده نکرده ایم.

رضایی کوچی متذکر شد: 400 هزار مهندس یک ظرفیت برای کشور است، زیرا کشور برای آنها هزینه کرده ولی برخی مهندسین کار یک کارگر ساده را انجام می دهند و این در شأن مهندسین نیست و برای توسعه کشور باید از ظرفیت مهندسین استفاده شود.

وی ادامه داد: قانون نظام مهندسی ضعف هایی دارد و از استقلال برخوردار نیست که از خارج این نظام مدیریت می شود و با اصلاح قانون نظام مهندسی که از سال قبل شروع شده کارگروهی را در کمیسیون عمران تشکیل داده ایم تا به اصلاح قانون بپردازد و امیدواریم در اصلاح قانون شأن مهندسین حفظ شود.

 رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با همین شرایط فعلی می توانیم زمینه اشتغال مهندسین را فراهم کرده و کشورهای دیگر را متقاعد کنیم تا از مهندسین ما استفاده کنند.

رضایی کوچی بیان کرد: سفرای ما در کشورهای دیگر باید فراتر از رایزن سیاسی بوده و رایزنی اقتصادی نیز انجام دهند و فرصت کار در خارج را فراهم کنند که در برنامه ششم توسعه نیز به این موضوع توجه شده و دولت آینده باید سفرایی انتخاب کند که کار اقتصادی انجام دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار