آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرهاد تجری:

کمیسیون اصل 90 از تمام ظرفیت خود برای رسیدگی به پرونده ها بهره مند نیست/ دیوان شدن اصل 90 باعث تامین حقوق عموم مردم می شود

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 از لزوم تغییر این کمیسیون به دیوان اصل 90 گفت.
جمعه 23 تیر 1396 ساعت 12:21
کمیسیون اصل 90 از تمام ظرفیت خود برای رسیدگی به پرونده ها بهره مند نیست/ دیوان شدن اصل 90 باعث تامین حقوق عموم مردم می شود نایب رئیس کمیسیون اصل 90 از لزوم تغییر این کمیسیون به دیوان اصل 90 گفت. http://cdn.icana.ir/d/019/201604105222037679.jpg کمیسیون,اصل,90,از,تمام,ظرفیت,خود,برای,رسیدگی,به,پرونده,ها,بهره,مند,نیست/,دیوان,شدن,اصل,90,باعث,تامین,حقوق,عموم,مردم,می,شود Icana

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش مجلس برای تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان اظهار داشت:کمیسیون اصل 90 تنها کمیسیون است که در قانون اساسی به آن پرداخته شده است و به عنوان بازوی نظارتی و اقتدار مجلس شورای اسلامی معرفی می شود.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما متاسفانه ساز و کار و ساختار کمیسیون اصل 90 شبیه کمیسیون های تخصصی دیگر است و برای تصمیمات و احکامی که صادر می کند ضمانتی وجود ندارد.

این نماینده مجلس گفت:این در حالی است که در قانون اساسی ظرفیت بالایی برای کمیسیون اصل 90 در جهت تامین حقوق عمومی مردم در نظر گرفته است که با ساختار فعلی نمی توان به ظرفیت های مدنظر دست پیدا کرد.

وی اظهار داشت: بنابراین بر اساس تجربه سال های گذشته و مطالعه روند کاری پارلمان های جهان، کارشناسان و همکاران درمجلس به این جمع بندی رسیدند که کمیسیون با پشتوانه اجرایی به دیوان اصل 90 تبدیل شود تا از حقوق عمومی مردم دفاع شود.

تجری در باره تداخل کاریدیوان اصل 90 با قوه قضاییه گفت: قاعدتا قوه قضاییه مرجع تخصصی است و اما دیوان اصل 90 مانند دیوان عدالت اداره که به تصمیمات اداری، بخشنامه ها و آیین نامه ها ورود می کند دیوان اصل 90 تنها به طرز کار قوای سه گانه خواهد پرداخت.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین میتوان با کمک کارشناسان قوای سه گانه باز تعریفی از ظرفیت کمیسیون اصل 90 داشت که با تغییر به دیوان با وظایف قوای دیگر تداخل نداشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر