شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیان پور:

کمبود یک هزار و 800 پزشک در مناطق محروم/ ارائه تسهیلات ویژه و تجهیز بیمارستان ها از مشوق​های رفع کمبود پزشک

سرویس اجتماعی
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از کمبود یک هزار و 800 پزشک در مناطق محروم خبر داد و گفت: وزارت بهداشت مشکل کمبود پزشک را رفع کند.
جمعه 23 تیر 1396 ساعت 13:59
کمبود یک هزار و 800 پزشک در مناطق محروم/ ارائه تسهیلات ویژه و تجهیز بیمارستان ها از مشوق​های رفع کمبود پزشک نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از کمبود یک هزار و 800 پزشک در مناطق محروم خبر داد و گفت: وزارت بهداشت مشکل کمبود پزشک را رفع کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104779355879.jpg کمبود,یک,هزار,و,800,پزشک,در,مناطق,محروم/,ارائه,تسهیلات,ویژه,و,تجهیز,بیمارستان,ها,از,مشوق​های,رفع,کمبود,پزشک Icana

مجید کیان پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از کمبود یک هزار و 800 پزشک در مناطق محروم خبر داد و گفت: طبق اظهارات معاون درمان وزارت بهداشت در مناطق محروم کمبود یک هزار و 800 پزشک دیده می شود که این موضوع دسترسی عادلانه مردم را به خدمت درمانی با مشکل مواجه کرده است؛ البته این امار مربوط به سال 93 است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم را جدی خواند و با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت باید خدمات درمانی در مناطق محروم را افزایش دهد، افزود: در سال های اخیر با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان کشور بوده ایم اما هنوز بسیاری از مناطق کشور  از این حیث محروم بوده به گونه ای که تجمع پزشکان در شهرهای بزرگ از جمله تهران سبب کاهش تعداد پزشکان در شهرهای کوچک و مناطق محروم  کشور شده است.

کمبود پزشک نداریم مشکل توزیع نامناسب پزشک وجود دارد

 وی ادامه داد: در کشور کمبود جدی پزشک وجود ندارد بلکه توزیع نامناسب پزشکان موجب تراکم پزشکان در پایتخت شده در حالی که در مناطق محروم با کمبود پزشک مواجه هستیم.

وزارت بهداشت باید از جایگاه قانونی خود برای تخصیص سهمیه پزشک به مناطق مختلف کشور، مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم را حل کند

کیان پور با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت باید از جایگاه قانونی خود برای تخصیص سهمیه پزشک به مناطق مختلف کشور، مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم را حل کند، گفت: باید در مراکز شهرهای پرجمعیت حداقل یک متخصص در زمینه هر یک از تخصص های عمومی و جنرال فعالیت کند اما متاسفانه در حال حاضر این گونه نیست.

دولت باید برای پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می کنند امتیازات ویژه ای در نظر بگیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید برای پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می کنند امتیازات ویژه ای در نظر بگیرد، افزود: ارائه تسهیلات به پزشکان، بومی گزینی و تجهیز بیمارستان ها به امکانات و تجهیزات پزشکی روز و کارآمد از جمله راهکارها و مشوق هایی است که می تواند در ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نقش موثری داشته باشد از این رو انتظار می رود وزارت بهداشت در جهت تجهیز بیمارستان ها اقدام کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ورود بخش خصوصی به حوزه بهداشت و درمان می تواند برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی کارساز باشد اما این ورود باید کاملا قانونمند و هدفمند باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار