هدر اصلی
1396/04/23 14:34:59
سرویس فرهنگی
تجری:

آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین هزینه‌های نوسازی و تجهیز مدارس نیست/ 30 درصد از مدارس استان کرمانشاه فرسوده هستند

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طی چندسال اخیر اقدام خاصی از سوی وزارت آموزش و پرورش برای تجهیز، نوسازی و بازسازی مدارس استان کرمانشاه صورت نگرفته، از این رویه انتقاد کرد.
آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین هزینه‌های نوسازی و تجهیز مدارس نیست/ 30 درصد از مدارس استان کرمانشاه فرسوده هستند عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طی چندسال اخیر اقدام خاصی از سوی وزارت آموزش و پرورش برای تجهیز، نوسازی و بازسازی مدارس استان کرمانشاه صورت نگرفته، از این رویه انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108298738652.jpg آموزش,و,پرورش,به,تنهایی,قادر,به,تامین,هزینه‌های,نوسازی,و,تجهیز,مدارس,نیست/,30,درصد,از,مدارس,استان,کرمانشاه,فرسوده,هستند Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت مدارس استان کرمانشاه و نیاز آنها به بازسازی، نوسازی و تجهیز و توسعه مدارس گفت: متاسفانه طی چندسال اخیر اقدام خاصی از سوی وزارت آموزش و پرورش برای تجهیز، نوسازی و بازسازی مدارس و فضای آموزشی صورت نگرفته است و خاطره خوبی در این زمینه وجود ندارد.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خبر نیاز آموزش و پرورش به اعتبار هزار میلیاردی برای نوسازی، تجهیز و توسعه 105هزار مدرسه در سال96، گفت: امیدواریم با تامین این اعتبار درخواستی برای نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس شاهد باشیم که در آینده حرکت مطلوبی در این زمینه در استان کرمانشاه انجام شود.

وی با بیان اینکه مناطق کرمانشاه جزء مناطق گرمسیری و مرزی است، تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی گاه شاهد وجود غبار و ریزگردها به استان هستیم که شرایط خاصی را ایجاد می‌کند؛ لذا می‌طلبد در فضای آموزشی و مدارس کرمانشاه، توجه به این مهم صورت گیرد تا در بحث وسایل گرمایشی و سرمایشی و نیز در حوزه امکانات و فضاها بتواند جوابگوی قشر دانش‌آموز باشد.

تجری با انتقاد از اینکه بالغ بر 30 درصد از مدارس و فضاهای آموزشی استان کرمانشاه فرسوده هستند و نیاز به بازسازی، تجهیز و ساماندهی دارد، خاطر نشان کرد: امیدواریم حوزه معاونت عمرانی و رئیس سازمان تجهیزات و نوسازی مدارس بتوانند در این حوزه به استان کرمانشاه توجه خاصی کنند.

وی با بیان اینکه تامین این هزینه‌ها از سوی آموزش و پرورش به تنهایی مقدور نیست، گفت: هم قانون برنامه و هم قوانین سالیانه بودجه در این حوزه، دست آموزش و پرورش را تاحدودی بازتر کرده و کمک‌هایی نیز از سوی مجلس و دولت شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با اشاره کمک‌های مجلس و دولت در نتیجه قانون برنامه و قانون بودجه در این حوزه افزود: ممکن است این کمک‌ها هنوز با نیازهای موجود در استان فاصله داشته باشد و با شرایط خاص و تقریبا محرومیتی که از قدیم در حوزه تجهیز، نوسازی و بازسازی مدارس وجود داشته، امیدواریم بتوانند از تمام ظرفیت‌ها در این راستا استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet