هدر اصلی
1396/04/23 09:33:02
سرویس فرهنگی
در جریان سفر کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد:

سالک: هنرمند می تواند با آثار خود جامعه را ارتقاء یا تقلیل دهد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به نمایندگی از دیگر اعضای این کمیسیون در همایش هنرمندان پیشکسوت با بیان اینکه هنرمندان به سه عنصر اساسی آرامش فکری، آسایش و خلاقیت نیاز دارند، گفت: هنرمندان می توانند باعث ارتقاء یا تقلیل جامعه شوند.
سالک: هنرمند می تواند با آثار خود جامعه را ارتقاء یا تقلیل دهد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به نمایندگی از دیگر اعضای این کمیسیون در همایش هنرمندان پیشکسوت با بیان اینکه هنرمندان به سه عنصر اساسی آرامش فکری، آسایش و خلاقیت نیاز دارند، گفت: هنرمندان می توانند باعث ارتقاء یا تقلیل جامعه شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707107623474610.jpg سالک:,هنرمند,می,تواند,با,آثار,خود,جامعه,را,ارتقاء,یا,تقلیل,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه سفر خود به استان آذربایجان شرقی نخستین روز (پنجشنبه، 22 تیرماه) این سفر را با شرکت در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت کشور به پایان رساندند.

بنابراین گزارش هر دوره از همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های میزبان، برگزار می شود که در این دوره استانداری و شهرداری آذربایجان شرقی نیز در برپایی این مراسم نقش داشتند.

هنرمندان به منظور سیاحت، هم اندیشی، هم نشینی و انتقال هنر و تجربه و بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و هنری از 2 روز چهارشنبه وارد شهر تبریز شده و گردهمایی آن ها تا امروز ادامه خواهد داشت.

بنابراین گزارش احمد سالک به نمایندگی از دیگر اعضای کمیسیون حاضر در این همایش گفت: هنرمندان به عنوان اثرگذارترین افراد جامعه برای فعالیت هنری خود به سه عنصر اساسی آرامش فکری، آسایش و خلاقیت نیاز دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس همچنان رفع مشکلات پیش روی هنرمندان رو دنبال می کند و خوشبختانه خبرهای خوبی نیز شنیده شده است، پیشنهاد کرد: مسئولان موسسه هنرمندان پیشکسوت و دیگر مدیران مربوطه به جمع آوری خاطرات، دستاوردها و تجربیات هنرمندان پیشکسوت اقدام کرده و آن ها را در قالب کتاب ماندگار کنند، این در حالی است که کمیسیون فرهنگی مجلس نیز از این اقدام حمایت خواهد کرد.

سالک مخاطبان هنرمندان را دارای جایگاه خاص دانست و گفت: هنرمندان باید طراز مخاطبان خود را در کار هنری شان حفظ کنند و با دقت مسیر تولید آثار هنری را بپیمایند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با بیان اینکه افزایش کیفیت هنر نیازمند افزایش بستر مطالعه است، اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید این مهم را مدنظر قرار دهد چرا که هنرمندان می توانند با آثار خود جامعه را ارتقاء یا تقلیل دهند.

وی همچنین تاکید کرد: شهر تبریز علما، بزرگان و شهدای بسیاری دارد که بهتر است هنرمندان این بزرگان را در آثار هنری خود نمود دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم حضور اعضای کمیسیون متبوعش را در این جلسه نشان کرامت و جایگاه هنرمندان برای نمایندگان دانست و گفت: امید است بتوانیم در راه افزایش آسایش، آرامش و خلاقیت شما قدم برداریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در این مراسم دکتر آذر، ادیب، پژوهشگر و شاعر نامی ایران با نوای نی استاد قیومی چند بیت از یک غزل استاد شهریار را خواند و همچنین در پیامی از سوی پیشکسوتان و مسئولان موسسه هنرمندان پیشکسوت از نمایندگان مجلس خواست مانع از تغییرات در این موسسه شوند چرا که تاکنون توانسته رویدادهای خوبی را برای هنرمندان پیشکسوت رقم بزند./

پایان پیام

 

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet