ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برومندی:

کمیته امنیت آب به صورت علمی نگاه ویژه ای به بحران آبی و خشکسالی ها دارد/ منابع آبی زاینده رود باید ساماندهی شود

سرویس استان ها
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ساماندهی وضعیت موجود منابع آبی زاینده رود را خواستار شد و گفت: باید نسبت به صرفه جویی در بهره برداری بهینه از منابع آبی کشور توجه ویژه داشت.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 10:12
کمیته امنیت آب به صورت علمی نگاه ویژه ای به بحران آبی و خشکسالی ها دارد/ منابع آبی زاینده رود باید ساماندهی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ساماندهی وضعیت موجود منابع آبی زاینده رود را خواستار شد و گفت: باید نسبت به صرفه جویی در بهره برداری بهینه از منابع آبی کشور توجه ویژه داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/201607104697040005.jpg کمیته,امنیت,آب,به,صورت,علمی,نگاه,ویژه,ای,به,بحران,آبی,و,خشکسالی,ها,,دارد/,منابع,آبی,زاینده,رود,باید,ساماندهی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی برومندی در جریان دیدار میدانی اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از حوضه آبی زاینده رود افزود: زاینده رود دچار بحران خشکسالی شده و منابع آبی آن نیز کاهش یافته به طوری که این منابع از 10 به 6 میلیارد مترمکعب کاهش یافته که این نشان از خشکسالی حوضه زاینده رود است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با تشکیل کمیته امنیت آب در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، مجلس شورای اسلامی به صورت علمی نگاه ویژه ای به بحران آبی و خشکسالی ها خواهد داشت.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: هماهنگی بین 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان برای مدیریت منابع آبی زاینده رود ضروری است و مصوبات شورای عالی آب باید در همه استان ها به صورت کامل اجرا شود.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بررسی طرحهای آبی و کمبود آب در سرچشمه های کارون و زاینده رود به چهارمحال و بختیاری سفر کرده اند.

به گفته کارشناسان هواشناسی، خشکسالی های 10 سال اخیر در چهارمحال و بختیاری باعث کاهش منابع آبی این استان و کاهش 20 درصدی بازندگی ها و تغییر الگوی بارشها از برف به باران شده است و روستاها و شهرهای استان را با بحران کم آبی مواجه کرده است.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و مسئولان کشوری به دعوت نماینده شهرکرد، بن و سامان به چهارمحال و بختیاری سفر کرده اند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000