خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/23 10:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی تشریح کرد؛

ایجاد «خط اعتباری» با مجوز مجلس راهکار حل مشکل موسسات مالی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تنها راهکار جبران کسری منابع برای حل مشکل سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری را ایجاد خط اعتباری با مجوز قانونی از مجلس خواند.
ایجاد «خط اعتباری» با مجوز مجلس راهکار حل مشکل موسسات مالی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تنها راهکار جبران کسری منابع برای حل مشکل سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری را ایجاد خط اعتباری با مجوز قانونی از مجلس خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104794120085.jpg ایجاد,«خط,اعتباری»,با,مجوز,مجلس,راهکار,حل,مشکل,موسسات,مالی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی درخصوص موسسات مالی و اعتباری گفت: در اجرای قوانین کشور در بازار پولی و مالی بانک ها به عنوان مهمترین رکن فعالیت می کنند که مجوز آنها توسط بانک مرکزی صادر می‌شود.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: صندوق‌های قرض‌الحسنه نیز در کشور بر اساس جمع منابع توسط تعدادی از افراد و برای رفع مشکلات قشر خاصی به صورت ثبت شده و نشده فعالیت می نمایند که حساب این صندوق ها اکثرا در بانک‌ها می باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس دهم گفت: یکی از انواع موسسات مالی تشکیل تعاونی اعتبار است که در اجرای قانون تعاونی‌ها بر اساس میزان سهام و حق السهم تعدادی سهامداران تشکیل و حق گردش مالی صرفا در بین سهامداران موسسات می باشد.

وی ادامه داد: صورت های مالی و نظارت این موسسات در طول فعالیت برعهده وزارت تعاون است و درصدی از سهم سود این تعاونی ها نیز برای مجاب کردن به این وزارتخانه واریز می شود. لذا هر گونه تخلف در موسسات کاسپین و فرشتگان تا زمانی که در قالب تعاونی اعتبار فعالیت می کنند بر عهده وزارت تعاون بوده است.

حسینی گفت: موسسات مالی و اعتباری در راستای مدیریت یکپارچه و داشتن فعالیت در چارچوب بانک مرکزی و با اخذ مجوز برای ادغام و رعایت شرایط آن در حال حاضر ادغام شده و دارایی های آنها و سپرده هایشان انتقال یافته و همچنین مطالبات و فعالیت های آنان نیز آغاز شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: پرداخت تسهیلات با نرخ سود بالا یا پرداخت سود سپرده های بیش از نرخ های رسمی کشور موجب مغایرت های قانونی و عدم نظارت به موقع بانک مرکزی موجب مشکلات اساسی در حوزه مالی و در نهایت در اقتصاد کشور شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: جهت رفع این مشکل ها بایستی دولت و بانک مرکزی ابتدا با دو رویکرد جلوگیری از موارد مشابه و ادغام برای رفع مشکل سپرده گذاران در این موسسات عمل کنند.

حسینی اظهار داشت: با توجه به حجم سپرده موجود و میزان دارایی های موسسات مذکور باید روش دقیق و مناسب برای حل مشکلات سپرده گذاران اندیشیده شده و برای جبران کسری منابع از طریق خط اعتباری با مجوز قانونی از مجلس و مابقی آن برای تامین منابع از محل های خاص اقدام شود تا آرامش به مردم برگردد.

به گزارش مهر، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، بر لزوم برخورد با متخلفین به صورت خاص و در کمترین زمان در قوه قضاییه تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet