هدر اصلی
1396/04/24 15:01:00
سرویس اقتصادی
علوی:

بازار موادغذایی نباید سلیقه‌ای نرخ گذاری شود/ برخی از مردم توان خرید یک کیلوگوشت را هم ندارند

نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه گوشت و برنج جزء پرمصرف ترین موادغذایی سفره شهروندان به شمار می آیند،گفت:دولت با نظارت عالیه نرخ گوشت و برنج را ساماندهی کند.
بازار موادغذایی نباید سلیقه‌ای نرخ گذاری شود/ برخی از مردم توان خرید یک کیلوگوشت را هم ندارند نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه گوشت و برنج جزء پرمصرف ترین موادغذایی سفره شهروندان به شمار می آیند،گفت:دولت با نظارت عالیه نرخ گوشت و برنج را ساماندهی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106803406126.jpg بازار,موادغذایی,نباید,سلیقه‌ای,نرخ,گذاری,شود/,برخی,از,مردم,توان,خرید,یک,کیلوگوشت,را,هم,ندارند Icana

سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت نرخ گوشت و برنج در بازار کشور،گفت: نرخ مواد غذایی دربازار تصاعدی در حال افزایش است و متاسفانه این افزایش تصاعدی نرخ قابل کنترل نیز نیست.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقشار آسیپ پذیرجامعه در زمانی که نرخ گوشت ارزان تر  بود نیز توان خرید گوشت به میزان یک کیلو گوشت را هم نداشتند؛ چه برسد به هم اکنون که نرخ گوشت روند صعودی در پیش گرفته است.

علوی ،تصریح کرد:  با وجود آنکه برنج ایرانی نیز از نظر کیفیت  شرایط ایده آلی دارد، اما برخی ها برنج را از هندوستان و پاکستان وارد کشور می کنند و این درحالی است که دولت باید  با ورود  به وضعیت تعرفه گذاری  اجازه ندهد نرخ محصولات  غذایی  را در بازار با نوسان روبرو شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس افزود:دولت اگر بطور مستقیم تعرفه ها را مهار کند و با گران فروشی گوشت در بازار برخورد قانونی  کند  به سادگی نرخ  این کالا استراتژیک به تعادل می رسد.

وی ادامه داد:بازار موادغذایی نباید برمدار سلیقه افراد نرخ گذاری شود، بدین معنا که هرکسی طبق سلیقه ای که دارد، نرخها را بالا  وپایین می کند و این امر نشان دهنده این است که  ما نظارت عالیه برای تنظیم بازار نداریم.

علوی افزود:دولت حضور مستمر در بازار ندارد و تنها  به صورت تصادفی و به میدانی  از چند مغازه را بازدید می کنند بنابراین با این اوصاف مشخص است که نرخ در بازار گوشت به توازن نمی رسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه میزان تنبیه  برای  گران فروشان  گوشت نباید به حدی باشید که فرد خاطی به سادگی از پس جریمه و تنبیه بر آید،یاد آورشد: برچسب نرخ برروی محصولات غذایی الزام آور است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet