هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی با اشاره به سفر وزیر نیرو به خراسان شمالی خبر داد:

آبگیری سد قزل داش در شهرستان راز و جرگلان / آغاز عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در جاجرم

سرویس استان ها
مردم بجنورد درمجلس شورای اسلامی از سفر وزیر نیرو به خراسان شمالی و افتتاح دو پروژه مهم در این استان خبرداد و گفت: یکی از این پروژه ها بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور است که عملیات اجرایی احداث آن در جاجرم آغاز شد.
جمعه 23 تیر 1396 ساعت 12:47
آبگیری سد قزل داش در شهرستان راز و جرگلان / آغاز عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در جاجرم مردم بجنورد درمجلس شورای اسلامی از سفر وزیر نیرو به خراسان شمالی و افتتاح دو پروژه مهم در این استان خبرداد و گفت: یکی از این پروژه ها بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور است که عملیات اجرایی احداث آن در جاجرم آغاز شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109167088729.jpg آبگیری,سد,قزل,داش,در,شهرستان,راز,و,جرگلان,/,آغاز,عملیات,اجرایی,بزرگترین,نیروگاه,خورشیدی,کشور,در,جاجرم Icana

علی قربانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر وزیر نیرو به استان خراسان شمالی گفت: روز گذشته (پنج شنبه 22 تیرماه) با حضور چیت چیان، وزیر نیرو سد مخزنی قزل داش واقع در شهرستان راز و جرگلان از توابع استان خراسان شمالی آبگیری شد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای این سد تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان بوده و میزان گنجایش حجم مخزن سد حدود ۱۲ میلیون متر مکعب است که حجم آب قابل تنظیم و کنترل آن به حدود ۶ میلیون متر مکعب در سال می رسد.

این عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آب این سد می تواند برای شرب و بخش های کشاورزی و صنعتی در منطقه بهره برداری و هزینه شود، همچنین بیش از ۸۰۰ هکتار از زمین‌های پایاب سد نیز می توانند از آب این سد آبیاری شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی همچنین تصریح کرد: با حضور وزیر نیرو در جاجرم نیز شاهد آغازعملیات اجرایی احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در این شهرستان بودیم.

وی افزود: این نیروگاه از با تولید 30 مگاوات برق سالیانه با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری دو کشور سوئیس و ایتالیا بالغ بر 37.5 میلیون یورو معادل ۱۳۰ میلیارد تومان ظرف شش ماه آینده به بهره‌ برداری خواهد رسید و از برق آن می توان برای شرکت آلومینای جاجرم ،سایر بخش‌های صنعتی و همچنین در صورت نیاز برای مصارف خانگی استفاده کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط