خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1396/04/25 10:11:00
سرویس اقتصادی
افضلی:

ورود مرغ به تنهایی در بورس‌کالا کارساز نیست/ سفر مرغ‌های ایرانی به بازارهای صادراتی نیازمند رعایت استاندارد وزنی

عضو هییت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت:خروج مرغداری های مادر از چرخه تولید یکی از عوامل گرانی جوجه یک روزه در مرغداری های کشور است.
ورود مرغ به تنهایی در بورس‌کالا کارساز نیست/ سفر مرغ‌های ایرانی به بازارهای صادراتی نیازمند رعایت استاندارد وزنی عضو هییت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت:خروج مرغداری های مادر از چرخه تولید یکی از عوامل گرانی جوجه یک روزه در مرغداری های کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106699425933.jpg ورود,مرغ,به,تنهایی,در,بورس‌کالا,کارساز,نیست/,سفر,مرغ‌های,ایرانی,به,بازارهای,صادراتی,نیازمند,رعایت,استاندارد,وزنی Icana

نظر افضلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نرخ جوجه یک روزه در مرغداری های کشور،گفت:گرانی نرخ جوجه یک روزه به‌طور مستقیم هزینه مرغداری ها کشور را افزایش می دهد  ودراین شرایط نمی توان انتظار داشت نرخ مرغ  برای  تولید کننده ارزان تمام شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد: پادزهر آرامش منطقی بازار مرغ،  ایجاد چرخه صادرات  پایدار است، زیرا برای جلوگیری از  ورشکستگی مرغداران باید ظرفیت تولید مرغداران  را برای صادرات مستمر به بازار جهانی را توسعه داد.

افضلی افزود:  یکی دیگر از معضلات صنعت مرغداری فاصله نرخ مرغ داخلی با نرخ صادراتی است و این امر موجب می شود نتوان مرغ را  با شرایط استاندارد به بازار جهانی ارسال کرد.

وی ادامه داد:  سایز صادراتی مرغ زنده باید  در حدود یک کیلو و 800گرم باشد ودر انتها  لاشه وزن مرغ از  بین یک کیلو و 200 تا یک کیلو و 300گرم برسد، تا بتوان طبق استانداردهای بین المللی  فرآورده های مرغی  ر ا  روانه بازار جهانی کرد.

عضو هییت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس ،یادآورشد: ارائه مرغ در بورس کالا  زمانی به نفغ  مصرف کننده و  تولید کننده تمام می شود که  مرغ به همراه تمام زنجیره تولید از اعم نهادهای  دامی وارد بور س کالا شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet