آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاتمیان تاکید کرد:

توقف واردات ماهی با سرمایه‌گذاری در تولید تیلاپیا / تیلاپیا مورد تایید دامپزشکی است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت: ماهی های تیلاپیا موجود در بازار وارداتی است در صورتی که ظرفیت تولید این ماهی در کشور به نحو شایانی وجود دارد.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 13:33
توقف واردات ماهی با سرمایه‌گذاری در تولید تیلاپیا / تیلاپیا مورد تایید دامپزشکی است عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت: ماهی های تیلاپیا موجود در بازار وارداتی است در صورتی که ظرفیت تولید این ماهی در کشور به نحو شایانی وجود دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108896440347.jpg توقف,واردات,ماهی,با,سرمایه‌گذاری,در,تولید,تیلاپیا,/,,تیلاپیا,مورد,تایید,دامپزشکی,است Icana

عبدالله حاتمیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید  ماهی تیلاپیا در کشور،گفت: تیلاپیا موجود در بازار منشاء وارداتی دارد و اما خوشبختانه تحقیقات لازم برای شروع تولید این ماهی اقتصادی و مقوی در کشور کلید خورده است.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دمای رشد ماهی تیلاپیا در دمای 20 الی 25 است که این دما برای تولید ماهی بسیار منحصر به فرد تلقی می شود،تصریح کرد: ماهی تیلاپیا به انواع بیماری های مقاوم و هزینه پایینی برای تولید کننده در بردارد، بنابراین با سرمایه گذاری در تولید ماهی تیلاپیا به سادگی می توان این ماهی را در حجم بالا تولید کرد.

حاتمیان افزود:یکی از نکات حائز اهمیت در راستای  تولید ماهی تیلا پیا  این است که این نوع از آبزیان، ظرف مدت سه ماه به زاد آوری می رسد ودر حدود 2هزار تخم می گذارد.

وی تصریح کرد: امگا3 و امگا6 بالایی در ماهی همچون تیلا پیا وجود دارد و دامپزشکی کشور نیز مشکلی برای واردات این نوع از آبزیان به کشور ندارد.

 حاتمیان   افزود:   ممانعت  از خروج ارز  از  کشور، ایجاد فرصتهای اشتغال،کاهش هزینه تولیدآبزیان با برنامه ریزی در پرورش ماهی در قفس، حذف واردات ماهی وجایگزینی تولید داخلی به جای کالاهای  خارجی  که موجب مزیت سازی و حمایت  از  تولید داخلی می شود از دستاوردهای مهم  افزایش  تولید تیلاپیا دربازار کشور تلقی میشود.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس  با بیان اینکه توقف واردات ماهی با سرمایه گذاری در تولید تیلاپیا رقم می خورد،یادآورشد : تیلاپیا  موجود در بازار وارداتی است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط