خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1396/04/24 11:22:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نانوا‌کناری مطرح کرد:

دریافت شهریه ۵۵۰ هزار تومانی برای ثبت‌نام پیش‌ دبستانی/ وزیر پیگیری کند

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: دریافت پول از اولیای دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در پیش‌دبستانی‌ها خلاف اصل ۳۰ قانون اساسی است.
دریافت شهریه ۵۵۰ هزار تومانی برای ثبت‌نام پیش‌ دبستانی/ وزیر پیگیری کند نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: دریافت پول از اولیای دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در پیش‌دبستانی‌ها خلاف اصل ۳۰ قانون اساسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104206873144.jpg دریافت,شهریه,۵۵۰,هزار,تومانی,برای,ثبت‌نام,پیش‌,دبستانی/,وزیر,پیگیری,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ولی‌الله نانوا‌کناری با اشاره به دریافت هزینه‌ها  از والدین دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در پیش‌دبستانی‌های دولتی، اظهار داشت: دریافت هزینه برای ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف اصل 30 قانون اساسی است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در توضیح اصل 30 قانون اساسی، افزود: براساس این اصل، تحصیل تا دوره متوسطه رایگان است یعنی دولت تا دوره متوسطه موظف است امکانات تحصیل را برای دانش‌آموزان به صورت رایگان فراهم کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم تصریح کرد: براساس بخشنامه‌ای که اخیراً وزارت آموزش پرورش آن را به بخش‌های مختلف ابلاغ کرده، در مدارس دولتی از والدین دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در  دوره پیش‌دبستانی در شهرها 550 هزار تومان  و در روستا‌ها 480 هزار تومان دریافت می‌شود.

نانوا‌کناری با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها در شهر‌ها و روستا‌ها از تمکن مالی برای پرداخت چنین هزینه‌های را ندارند، گفت: اینکه هر خانواده‌ای که تمکن‌ مالی دارد فرزندش تحصیل کند و اگر ندارد تحصیل نکند بی‌عدالتی است.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان این مدارس عنوان می‌کنند که دریافت هزینه تحصیل از اولیای دانش‌آموزان اجباری نیست، ادامه داد: اینکه برخی از خانواده‌ها برای تحصیل فرزندانشان هزینه پرداخت کنند و برخی از خانواده‌ها هزینه‌ای ندهند نیز بی عدالتی است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر وزیر آموزش و پرورش سریعاً به این موضوع ورود نکند قطعاً بنده دریافت وجه از والدین  برای ثبت‌نام در پیش دبستانی را در قالب طرح سوال در صحن علنی مجلس پیگیری می‌کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet