خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1396/04/25 07:20:00
سرویس سیاسی
رحیمی:

پردیس 4 سال بدون وجود شورای شهر اداره شد/ فلسفه برگزاری انتخابات شوراها مشارکت مردم در اداره امور شهری است

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران گفت: با توجه به فلسفه برگزاری انتخابات شوراها و لزوم مشارکت مردم در اداره شهر، برگزاری انتخابات میاندوره‌ای ضرورتی غیر قابل انکار است.
پردیس 4 سال بدون وجود شورای شهر اداره شد/ فلسفه برگزاری انتخابات شوراها مشارکت مردم در اداره امور شهری است رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران گفت: با توجه به فلسفه برگزاری انتخابات شوراها و لزوم مشارکت مردم در اداره شهر، برگزاری انتخابات میاندوره‌ای ضرورتی غیر قابل انکار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg پردیس,,4,سال,بدون,وجود,شورای,شهر,اداره,شد/,فلسفه,برگزاری,انتخابات,شوراها,مشارکت,مردم,در,اداره,امور,شهری,است Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت شوراهایی که انتخابات آن‌ها ابطال شده یا شوراهایی که منحل می‌شوند، اظهار داشت: اولین خسارت عدم وجود شورای شهر، این است که شهر در طول 4 سال هرگز شورای شهر نخواهد داشت زیرا امکان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ممکن است در اصلاحیه قانون یا لایحه جامع نظام انتخابات، امکان برگزاری انتخابات شوراها به صورت میاندوره‌‌ای دیده شود ولی در وضعیت فعلی در صورت ابطال انتخابات یا انحلال شوراها، 4 سال باید بدون شورا بمانند.

وی افزود: در چهارمین دوره انتخابات شوراها، انتخابات شورای شهر پردیس ابطال شد و از سال 92 تاکنون بدون وجود شورا امورات شهری پردیس اداره می‌شود و متولی وظایف شهرداری و شورای شهر پردیس، استانداری تهران بوده است.

رحیمی با بیان اینکه وظایفی که برای شورای شهر در نظر گرفته شده، در شرایط این چنینی به استاندار اعطا می شود، متذکر شد: مطابق قانون، در صورت انحلال شورای شهر تهران،وزیر کشور قائم مقام شورای این شهر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فلسفه شورای شهر، ادامه داد: برگزاری انتخابات شوراها به این جهت است که مردم در سرنوشت اداره شهر مشارکت داشته باشند و در صورت انحلال شورا یا ابطال انتخابات، خسارت بزرگی به مردم وارد می‌شود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران با بیان من معتقدم حتما باید قانون انتخابات شوراها در این زمینه اصلاح شود، گفت: با وجود سخت بودن برگزاری انتخابات شوراها ولی تعداد شوراهایی که می‌بایست انتخابات میاندوره‌ای آن‌ها برگزار شود کم است و می‌توان به راحتی این انتخابات را برگزار کرد تا مردم در اداره شهر مشارکت داشته باشند.

وی افزود: ایجاد امکان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شورای شهر، با توجه به فلسفه برگزاری انتخابات شوراها یک ضرورت غیر قابل انکار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet