هفته دفاع مقدس
1396/04/25 11:47:00
سرویس اقتصادی
پاپی زاده:

تنش‌های بازار فشاری به مدیران بازرگانی وارد نمی کند/ تراز وزارت بازرگانی همواره منفی بوده است

عضوکمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ستون فقرات اقتصاد تولید است، گفت: هر زمانی که بخش بازرگانی از صنعت و کشاورزی جدا شده، تنها واردات برای جبران نوسانات بازار به میدان آمده است.
تنش‌های بازار فشاری به مدیران بازرگانی وارد نمی کند/ تراز وزارت بازرگانی همواره منفی بوده است عضوکمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ستون فقرات اقتصاد تولید است، گفت: هر زمانی که بخش بازرگانی از صنعت و کشاورزی جدا شده، تنها واردات برای جبران نوسانات بازار به میدان آمده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44781.jpg تنش‌های,بازار,فشاری,به,مدیران,بازرگانی,وارد,نمی,کند/,تراز,وزارت,بازرگانی,همواره,منفی,بوده,است Icana

عباس  پاپی  زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ابقای وزارت بازرگانی،گفت: تمایل وزارت بازرگانی چی ها همیشه به سمت واردات بوده، زیرا یک منبع ارزی مجانی مانند نفت دراختیارشان است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت‌بازرگانی‌چی‌ها دغدغه حمایت از تولید را ندارند،زیرا بطورکلی مسئولیتی در قبال حمایت از تولید ندارند، و در نهایت این  تنش‌های بازار فشاری به مدیران بازرگانی در  این خصوص  وارد نمی کند، تا مدیران مذکور برای برنامه ریزی  تولیدی وارد عمل  می شوند.

پاپی زاده افزود:محوراصلی ستون فقرات اقتصاد، تولید است و این درحالی است که هر زمانی که بخش بازرگانی از صنعت و کشاورزی جدا شده، تنها برای جبران نوسانات بازار واردات به عنوان راهکار در نظرگرفته شده است.

وی ادامه داد: ما همیشه شاهد ماندن محصولات کشاورزی بر سر خرمن بودیم و این امر، نشان دهنده این موضوع بوده که وزارت بازرگانی احساس مسئولیت در این خصوص  نداشته است.

پاپی زاده  با بیان اینکه وزارت بازرگانی درمقطعی به میزان دو برابر شکر وارد کشور می کند، تصریح کرد: واردات دو برابری شکر، کارخانه های چغندرقند کشور را تعطیل و به سمت ورشکستگی حرکت  داد و این  موضوع  در  مقطعی در زمان وزرات بازرگانی عملیاتی شده و این امر بطورمستقیم کمر تولید شکر ایرانی شکسته است؛ اما خوشبختانه در طی  دو یا سه سال اخیر با اقدامات کاربردی وضعیت واردات شکر،کنترل  شده و آرام و آرام کارخانجات چغندرقند به تولید بازگشته‌اند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کارنامه تشکیل وادغام وزرات بازرگانی واضح و مشخص است ،یادآورشد:همواره ترازش وزارت بازرگانی در کشور منفی بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet