هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تجری:

قوه قضائیه تامین حقوق آزادی‌های مشروع مردم را نهادینه کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پایش دستگاه قضایی برای توجه بیشتر به تامین حقوق و آزادی‌های مشروع مردم تاکید کرد.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 12:16
قوه قضائیه تامین حقوق آزادی‌های مشروع مردم را نهادینه کند نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پایش دستگاه قضایی برای توجه بیشتر به تامین حقوق و آزادی‌های مشروع مردم تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107554049413.jpg قوه,قضائیه,تامین,حقوق,آزادی‌های,مشروع,مردم,را,نهادینه,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ فرهاد تجری با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولان قضایی در زمینه تامین حقوق و آزادی‌های مشروع مردم، اظهار داشت: شاید تنها ارگانی که به موجب قانون اساسی مخاطب تامین حقوق مشروع مردم است و به نحوی ناظر بر اجرای قوانین متعددی است که تامین کننده حقوق مردم است، قوه قضاییه است که ناظر بر حسن اجرای قوانین بوده و وظیفه و رسالتش به عنوان محکمه قضایی نظام اسلامی حفظ کرامت انسان‌ها و حقوق آن‌ها و رعایت حقوق اجتماعی و فردی افراد است.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ قوه قضاییه از سویی در بحث آزادی‌های فردی و حقوق مردم به صورت مستقیم به عنوان عامل و از سوی دیگر به صورت غیرمستقیم به عنوان ناظر می‌تواند تاثیرگذار باشد. دستگاه قضایی باید در مراجعات به محاکم از نظر رعایت انصاف و عدالت و نگاه منصفانه و بی طرفانه به افراد هم در مقام عمل و هم نظارت قوه قضاییه باید حقوق و آزادی مشروع مردم را محترم بشمارد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس دهم ادامه داد: آیین دادرسی کیفری جدید که در چند سال گذشته و با هماهنگی قوه قضاییه به تصویب رسید نیز بسیاری از این آزادی‌ها و حقوق شهروندی را در بر دارد؛ حقوق متهم، نحوه بازجویی، نحوه نگرانی، سیستم‌های الکترونیکی و نظارت و پایش پرونده ها همه در جهت تامین حقوق و آزادی های مشروع افراد است. همین نظارت‌ها حق ملاقات ها و حق مرخصی زندانیان مباحثی است که شان و کرامت انسانی را مدنظر دارد و یکی از وظایف و رسالت های قوه قضاییه است که به آن توجه شده اما با توجه به تاکیدات رهبری انتظار است توجه مضاعفی به این امر صورت گیرد و سیستم قضایی به عنوان مدافع حقوق مردم به میدان بیاید.

تجری اضافه کرد:‌ در حال حاضر مجامع سیاست زده بین‌المللی که ابزار دست امپریالیسم و جریانات زورگوی جهانی هستند در  ابعاد حقوق بشری روی قوه قضاییه تمرکز کرده و به دنبال این هستند که با استفاده از بهانه هایی علیه نظام و مردم ایجاد محدودیت و محرومیت کنند. ما در این حوزه ها نه تنها نباید ضعفی از خود نشان دهیم بلکه باید جلوتر حرکت کنیم و در بخش هایی که آزادی های مشروع و قانونی و مورد تاکید رهبری پیش بینی شده نباید آنقدر قصور و تعلل کنیم که بهانه به دست افراد بهانه جو و معاند بدهیم.

به گزارش ایسنا؛ نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است که قوه قضاییه به عنوان نهاد ناظر بر اجرای قانون و تامین کننده آزادی های مشروع در حوزه های مختلف پایش کند و در جایی که تعارض با حقوق مردم وجود دارد در قالب لایحه پیشنهاداتی بدهد یا در قالب تغییر ساختار، تامین حقوق و آزادی های مشروع افراد را نهادینه کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000