هدر اصلی
1396/04/24 10:28:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مهرداد لاهوتی:

قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت آزمایشی و پنج ساله بود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: ابهام قانون مالیات بر ارزش افزوده این است که سازمان مالیاتی در لایه های مختلف چند بار مالیات دریافت می کرد یعنی دولت عملا مالیات مضاعف دریافت می کرد.
قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت آزمایشی و پنج ساله بود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: ابهام قانون مالیات بر ارزش افزوده این است که سازمان مالیاتی در لایه های مختلف چند بار مالیات دریافت می کرد یعنی دولت عملا مالیات مضاعف دریافت می کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42922.jpg قانون,مالیات,بر,ارزش,افزوده,به,صورت,آزمایشی,و,پنج,ساله,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد لاهوتی در برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو با موضوع نگاهی به لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده؛ مشکلات و راهکارهای این لایحه با اشاره به لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت آزمایشی و پنج ساله بود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه طبق آیین نامه داخلی مجلس، اگر مدت آزمایشی قانونی رو به اتمام است، دولت ظرف شش ماه نقاط ضعف و قدرت را برطرف کند و لایحه دائمی را بدهد، بیان داشت: متاسفانه پنج سال از این قانون گذشت و سه سال پیاپی هم این قانون اجرا شد و مجلس نیز در این مدت این قانون سرتا سر اشکال را تمدید کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در خصوص اشکالات این قانون اظهار داشت: مصرف کننده نهایی باید مالیات را پرداخت نماید اما ابهام این قانون این است که سازمان مالیاتی در لایه های مختلف چند بار مالیات دریافت می کرد یعنی دولت عملا مالیات مضاعف دریافت می کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، متذکر شد: ما می‌گوییم دولت باید خودش را با مالیات اداره کند اما مالیات مضاعف، مالیاتی که اجحاف بشود، خیر. این مالیات لایه لایه بر قیمت کالا می آید و به جای نه درصد ۲۷ درصد مالیات از مصرف کننده باید بگیریم.

به گزارش رادیو گفت و گو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در بیان یکی دیگر از اشکالات قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد: یکی از عمده دلایل واردات کالا، بالا بودن قیمت تمام شده تولید است که باعث شده تولیدکننده نتواند رقابت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet