خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1396/04/24 12:18:29
سرویس اجتماعی
خضری مطرح کرد:

قانون‌گذاری مجلس برای تشدید برخورد با تخلفات سلامت/منافذ بروز تخلفات‌ درمانی در دولت دوازدهم باید مسدود شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم تدوین قوانین برای برخورد با تخلفات حوزه سلامت، گفت: لازم است تا وزارت بهداشت مجلس را یاری کرده تا قوانین جامعی تدوین شود.
قانون‌گذاری مجلس برای تشدید برخورد با تخلفات سلامت/منافذ بروز تخلفات‌ درمانی در دولت دوازدهم باید مسدود شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم تدوین قوانین برای برخورد با تخلفات حوزه سلامت، گفت: لازم است تا وزارت بهداشت مجلس را یاری کرده تا قوانین جامعی تدوین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106901082538.jpg قانون‌گذاری,مجلس,برای,تشدید,برخورد,با,تخلفات,سلامت/منافذ,بروز,تخلفات‌,درمانی,در,دولت,دوازدهم,باید,مسدود,شود Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر ضرورت تدوین قوانینی برای برخورد با تخلفات حوزه سلامت، افزود: بدون شک حوزه سلامت مانند هر مجموعه دیگر ممکن است ناخواسته تخلفاتی را داشته باشد که برای برخورد با این تخلفات نیازمند تدوین قوانینی جامع هستیم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که پایه و اساس حوزه سلامت، عادلانه بودن حقوق بیمار و پزشک است که پیگیری این مهم از سوی وزارت بهداشت به آرامش و امنیت در جامعه و اعتماد عمومی کمک کرده و این اعتماد روز به روز به حوزه سلامت و جامعه پزشکی افزایش پیدا خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته ناگفته نماند که اگر چه برخورد با تخلفات نظام سلامت، نیازمند قوانین جدیدی است اما با قوانین موجود نیز می توان درصورت مشاهده تخلفی با آن برخورد کرد که رسیدن به این هدف نیازمند همراهی نمایندگان مجلس است.

خضری یادآور شد: وزارت بهداشت در دولت دوازدهم باید به فعالیت هایی بپردازد که در طول این 4 سال نتوانسته به طور جدی آن را پیگیری کند که تجمیع بیمه ها یکی از این مواردی است که نیاز به همت مسئولان دارد لذا ضمن آنکه باید برای یکپارچگی صندوق‌های بیمه و تولیت سلامت منابع قوانینی را وضع کنیم، لازم است برای تامین حقوق مردم به مقابله با تخلفات حوزه پزشکی کمک کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: برای برخورد با تخلفات حوزه سلامت باید با جدیت اقدام شود که در این میان به کمک وزارت بهداشت و نظام پزشکی نیاز است تا قانون جامعی تدوین گردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet