اربعین حسینی
1396/04/24 16:04:44
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

بی‌توجهی شهرداری تهران به منافع شهری در بلندمرتبه سازی‌ها/ اشباع ظرفیت پایتخت در تراکم فروشی

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه در بلندمرتبه سازی های پایتخت به منافع اقتصادی بیشتر توجه می شود تا منافع شهری، گفت: ظرفیت شهر تهران در تراکم فروشی اشباع شده است.
بی‌توجهی شهرداری تهران به منافع شهری در بلندمرتبه سازی‌ها/ اشباع ظرفیت پایتخت در تراکم فروشی عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه در بلندمرتبه سازی های پایتخت به منافع اقتصادی بیشتر توجه می شود تا منافع شهری، گفت: ظرفیت شهر تهران در تراکم فروشی اشباع شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg بی‌توجهی,شهرداری,تهران,به,منافع,شهری,در,بلندمرتبه,سازی‌ها/,اشباع,ظرفیت,پایتخت,در,تراکم,فروشی Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تراکم فروشی و ساخت و سازهای بی رویه در منطقه یک تهران گفت: به دلیل گرانی زمین در این منطقه شاهد تراکم فروشی بی رویه هستیم این در حالی است که بلند مرتبه سازی در دنیا تعریف مشخصی داشته یعنی برای پوشش جمعیت و همچنین در جایی که نیاز به مراکز تجاری است احداث می شود اما متاسفانه در پایتخت به این اصول مهم توجه نشده و به نوعی از تعریف کشورهای پیشرفته خارج شده است.

ظرفیت شهر تهران در تراکم فروشی اشباع شده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اشباع ظرفیت شهر تهران در تراکم فروشی، افزود: متاسفانه ضوابط بلندمرتبه سازی در پایتخت رعایت نشده و هیچ توجیهی برای چنین ساخت و سازهایی وجود ندارد؛ در واقع شهرداری به دلیل محروم بودن از بودجه و درآمد پایدار به فروش تراکم روی آورده است.

جان ساکنان ساختمان های بلندمرتبه تهران به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در معرض خطر قرار دارد

وی با اینکه جان ساکنان ساختمان های بلندمرتبه تهران به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در معرض خطر قرار دارد، تصریح کرد: شورای شهر به عنوان دستگاه نظارتی بر عملکرد شهرداری وظیفه دارد مانند به ضوابط بلندمرتبه سازی نظارت داشته باشد؛ انتظار می رود شورای شهر پنجم با ورود جدی به موضوع ایمنی بلندمرتبه ها اجازه ندهند بحران و فاجعه ای مانند پلاسکو دوباره تکرار شود.

باید در تهران از تکرار فجایعی مانند پلاسکو جلوگیری کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید در تهران از تکرار فجایعی مانند پلاسکو جلوگیری کرد، گفت: نه تنها بلندمرتبه ها بلکه دیگر مناطق مسکونی پایتخت مانند مسکن مهر فاقد سیستم هشداردهنده  بوده و در مواقع بحران برای ساکنان آنها خطرزا خواهند بود.   

هیچ گونه نظارتی بر ایمنی ساختمان های تهران وجود ندارد

سیاوشی شاه عنایتی با تاکید بر اینکه هیچ گونه نظارتی بر ایمنی ساختمان های تهران وجود ندارد، ادامه داد: در این رابطه آیین نامه و مصوبه هایی وجود دارد اما متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر اجرای این مصوبه ها صورت نمی گیرد.

کلانشهر تهران دارای ظاهر فرینده ای بوده اما در باطن با مشکلات زیادی مواجه است/ لزوم ساماندهی بلندمرتبه های ناایمن

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه کلانشهر تهران دارای ظاهر فرینده ای بوده اما در باطن با مشکلات متعددی مواجه است بر لزوم ساماندهی بلندمرتبه های ناایمن در این کلانشهر تاکید کرد و گفت: نظارت بر ایمنی بلندمرتبه های تنها بر عهده شهرداری و شورای شهر نیست بلکه دستگاه های دیگر مانند آتش نشانی، مدیریت بحران و ... باید خطر این ساختمان های ناایمن را به شهرداری و شورای شهر گوشزد کنند تا این موضوع نظام مند و ساماندهی شود.

در بلندمرتبه سازی های پایتخت به منافع اقتصادی بیشتر توجه می شود تا منافع شهری و عمومی

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر اینکه در بلندمرتبه سازی های پایتخت به منافع اقتصادی بیشتر توجه می شود تا منافع شهری و مردم، گفت: در تراکم فروشی به معماری و مسائل اصولی شهرسازی توجه نشده بلکه اغلب برای رفع نیازهای مالی شهرداری چنین ساخت و سازهایی انجام می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet