آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مره صدق:

تداوم حیات طرح تحول سلامت به منابع پایدار وابسته است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: حیات طرح تحول سلامت به تجمیع بیمه ها و مهمتر از آن به تامین منابع پایدار وابسته است، در غیر این صورت آشفتگی ناخوشایندی در بخش بهداشت و درمان مردم ایجاد و تبعات منفی آن دامنگیر کل جامعه می شود.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 14:14
تداوم حیات طرح تحول سلامت به منابع پایدار وابسته است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: حیات طرح تحول سلامت به تجمیع بیمه ها و مهمتر از آن به تامین منابع پایدار وابسته است، در غیر این صورت آشفتگی ناخوشایندی در بخش بهداشت و درمان مردم ایجاد و تبعات منفی آن دامنگیر کل جامعه می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/104243.jpg تداوم,حیات,طرح,تحول,سلامت,به,منابع,پایدار,وابسته,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیامک مره صدق با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت به هر شکل ممکن باید تداوم پیدا کند، افزود: در صورت تامین نشدن منابع و اعتبارات پایدار، طرح تحول متوقف می شود و قربانیان آن اقشار محروم و مستضعفی خواهند بود که در گذشته به سختی مخارج درمان خود را تامین می کردند، اما  با اجرای طرح تحول سلامت، چهار سال است که با آرامش خاطر و صرف کمترین هزینه، خدمات و امکانات درمانی و بهداشتی دریافت می کنند. بنابراین برای جلوگیری از بلبشویی که وقوع آن دور از انتظار نیست، ضروری است که طرح تحول چون گذشته ادامه پیدا کند.

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص پیش بینی اعتبارات پایدار برای تداوم طرح تحول سلامت اظهار داشت: بخشی از منابع مورد نیاز این طرح در بودجه ۹۶ دیده شده است و باقیمانده آن را می توان از مالیات بر ارزش افزوده کالاهای آسیب رسان مثل دخانیات و همچنین هدفمندی یارانه ها تامین کرد. ضمن این که نمی توان وظیفه سنگین تامین بهداشت و درمان مردم را فقط بر دوش وزارت بهداشت قرار داد، اما منابع پایدار مالی برای آن تعریف نکرد. اگر وزارت بهداشت اعتبارات کافی در اختیار داشته نداشته باشد، چطور باید انتظار داشته باشیم خدمات درمانی بدون ایجاد کوچکترین مشکلات مالی در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش سلامت آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، همچنین در مورد حضور تیم بهداشت و درمان دولت یازدهم در کابینه دوازدهم تصریح کرد: هیچ فرد دیگری جز دکتر هاشمی نمی تواند هدایت بهداشت و درمان و به طور مشخص طرح تحول سلامت را بر عهده گیرد. او فردی است که چهار سال تمام با کمترین منابع مالی طرح تحول را پیش برد و باعث رضایتمندی مردم شد. وزیر بهداشت بهتر از هر فرد دیگری با نقاط ضعف و قوت طرح تحول سلامت آشناست و می داند باید چه اقداماتی انجام دهد تا طرح تحول سلامت عقب گرد نکند. از این رو به نظر من ابتدا باید منابع لازم برای این طرح تعریف شود تا بتوان این طرح آن را به جلو برد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000