آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خالقی انتقاد کرد:

مقابله با بیماری تب کریمه کنگو تنها با وجود یک آزمایشگاه تخصصی در کشور/ کنترل شیوع بیماری با تقویت تجهیزات کارآمد و به روز درمانی

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برای شناسایی دقیق تر بیماری تب کریمه کنگو تنها یک آزمایشگاه جوابگو نیست، گفت: وزارت بهداشت باید آزمایشگاه های بیشتری برای شناسایی این بیماری اختصاص دهد.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 15:16
مقابله با بیماری تب کریمه کنگو تنها با وجود یک آزمایشگاه تخصصی در کشور/ کنترل شیوع بیماری با تقویت تجهیزات کارآمد و به روز درمانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برای شناسایی دقیق تر بیماری تب کریمه کنگو تنها یک آزمایشگاه جوابگو نیست، گفت: وزارت بهداشت باید آزمایشگاه های بیشتری برای شناسایی این بیماری اختصاص دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg مقابله,با,بیماری,تب,کریمه,کنگو,تنها,با,وجود,یک,آزمایشگاه,تخصصی,در,کشور/,کنترل,شیوع,بیماری,با,تقویت,تجهیزات,کارآمد,و,به,روز,درمانی Icana

بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو را می توان با شناسایی به موقع کنترل کرد، افزود: این بیماری به وسیله کنه منتقل می شود و در دام ها موجود است که گاهی به دلیل بی دقتی، به انسان منتقل می شود.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیماری تب کریمه کنگو مختص به ایران نیست و در برخی از کشورها نیز مشاهده می شود این درحالی است که باید این واقعیت را پذیرفت که ریشه کنی آن امکان پذیر نیست زیرا این بیماری بومی است اما به طور حتم می توان اقداماتی در زمینه بهداشت و پیشگیری انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: راه های زیادی برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو وجود دارد که یکی از این راه ها آن است که دامداران حداقل در محل کار خود به بهداشت فردی اهمیت دهند زیرا انتقال این بیماری ممکن است از طریق خراش کوچک روی پوست صورت گیرد.

وی یادآور شد: بیماری تب کریمه کنگو در فصل تابستان شایع تر است و درمان آن برای وزارت بهداشت هزینه ساز و مشکل آفرین است لذا بهترین راه همان توجه به بحث پیشگیری است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اظهارات رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه تنها یک آزمایشگاه در ایران برای شناسایی بیماری تب کریمه در ایران وجود دارد، گفت: با توجه به تعداد مبتلایان به این بیماری می طلبد تعداد آزمایشگاه ها افزایش یابد لذا برای کنترل بهتر شرایط می توان تعداد آزمایشگاه ها را افزایش داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر