آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی مطرح کرد:

خروج قطر از شورای همکاری خلیج‌فارس منجر به شکل‌گیری دومینوی کشنده برای ریاض می‌شود

سرویس سیاسی
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئله اساسی برای عربستان اینجاست که خروج قطر از شورای همکاری های خلیج فارس منجر به شکل گیری یک دومینوی کشنده برای ریاض در راهبردی ترین ائتلاف سعودی و خروج کویت و عمان خواهد شد.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 17:07
خروج قطر از شورای همکاری خلیج‌فارس منجر به شکل‌گیری دومینوی کشنده برای ریاض می‌شود عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئله اساسی برای عربستان اینجاست که خروج قطر از شورای همکاری های خلیج فارس منجر به شکل گیری یک دومینوی کشنده برای ریاض در راهبردی ترین ائتلاف سعودی و خروج کویت و عمان خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611106446773436.jpg خروج,قطر,از,شورای,همکاری,خلیج‌فارس,منجر,به,شکل‌گیری,دومینوی,کشنده,برای,ریاض,,می‌شود Icana

علیرضارحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل بحث خروج قطر از شورای همکاری های خلیج فارس ، گفت: از ابتدای تنش ریاض با دوحه قابل پیش بینی بود که این بحران موجب انهدام بنیان های شورای همکاری های خلیج فارس خواهد شد.

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر وپردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع متحدین سعودی بر علیه دوحه و موضع قطر نشان می دهد که آنها به سمت یک  طلاق توافقی سوق پیدا کرده اند.

وی در ادامه افزود: جدایی قطر از شورای همکاری های خلیج فارس اتفاقی است که هزینه های سنگینی برای سعودی ها در پی دارد زیرا ریاض با چالش های حاشیه ای در این موضوع مواجه خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطر به لحاظ برخورداری از ذخایر انرژی استراتژیک و بهره گیری از اهرم رسانه ای الجزیره در جهان عرب کشوری تاثیرگذار محسوب می شود.

وی تصریح کرد: مسئله اساسی برای عربستان اینجاست که خروج قطر از شورای همکاری های خلیج فارس منجر به شکل گیری یک دومینوی کشنده برای ریاض در راهبردی ترین ائتلاف سعودی و خروج اعضای دیگری نظیر عمان و کویت خواهد شد./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط