خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1396/04/24 14:25:54
سرویس سیاسی
کولیوند:

کارخانه تولید سوخت هسته ای به دنبال بدعهدی آمریکا تاسیس شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شرایطی که شاهد بدعهدی آمریکایی ها در دوسال اجرای برجام هستیم انتظار می شود کارخانه تولید سوخت هسته ای تاسیس شود.
کارخانه تولید سوخت هسته ای به دنبال بدعهدی آمریکا تاسیس شود رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شرایطی که شاهد بدعهدی آمریکایی ها در دوسال اجرای برجام هستیم انتظار می شود کارخانه تولید سوخت هسته ای تاسیس شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105408628441.jpg کارخانه,تولید,سوخت,هسته,ای,به,دنبال,بدعهدی,آمریکا,تاسیس,شود Icana

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دومین سالگرد اجرای توافق هسته ای ایران و کشورهای گروه 1+5 اظهار داشت: از آنجایی که برجام معاهده بین المللی است انتظار می رود طرف های این توافق به تعهدات خود پایبند باشند و شاهد هستیم که بخشی از تعهدات عملی شده اشت.

نماینده مردم کرج در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بیمه، حمل و نقل، توسعه و تولید میعانات گازی و افزایش صادرات نفت از جمله اتفاقاتی است که به دنبال برجام رخ داده است اما در عین حال در بخش های دیگر شاهد بدعهدی هایی از سوی آمریکا و برخی کشور های اروپایی هستیم.

وی گفت: برداشتن تحریم ها و اضافه نکردن تحریم های جدید از جمله اقداماتی بود که کشورهایی مقابل ایران باید به آن متعهد می شدند که برخلاف انتظار خلف وعده شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه با برجام به مرحله جدیدی از تعاملات ببین المللی وارد شده ایم، عنوان کرد: با اجرای برجام وارد ایستگاه جدیدی شده ایم و با بداخلاقی های آمریکا در مقابل تعهدات برجام روبه رو هستیم، آمریکا همچنان مانع ارتباط بانکی بین ایران و بانک های بین المللی است و واردات مواد اولیه کارخانه ها حل نشده است که این رفتارها خلف وعده آمریکایی ها محسوب می شود.

کولیوند نسبت به بدعهدی آمریکا واکنش نشان داد و گفت: مجلس مصوبه  9 بندی دارد که براساس آن تاکید شده است در صورت بدعهدی از سوی طرفین برجام و وضع تحریم جدید یا تمدید تحریم های گذشته کارخانه تولید سوخت هسته ای تاسیس شود، بنابراین لازم است در مقابل خلف وعده آمریکا این بنداجرایی شود.

رئیس کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران به دنبال برهم زدن برجام نیست و در چارچوب توافق هسته ای به وظایف خود عمل می کنیم و اگر آمریکا می خواهد برجام لغو شود باید دولتمردان این کشور برهم خوردن توافق هسته ای را رقم بزنند، در گذشته نیز ثابت شده بود که آنها برهم زننده معاهدات بین المللی بوده و هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet