شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرشادان:

دولت گزارش سه ماهه اجرای برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه نکرده/تشکیل فراکسیون نظارت بر برنامه های توسعه کشور در مجلس

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:براساس قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است که گزارش سه ماهه از اجرای این برنامه به مجلس ارائه دهد،که تاکنون به مجلس ارسال نشده است.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 14:38
دولت گزارش سه ماهه اجرای برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه نکرده/تشکیل فراکسیون نظارت بر برنامه های توسعه کشور در مجلس عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:براساس قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است که گزارش سه ماهه از اجرای این برنامه به مجلس ارائه دهد،که تاکنون به مجلس ارسال نشده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201607101840018070.jpg دولت,گزارش,سه,ماهه,اجرای,برنامه,ششم,توسعه,را,به,مجلس,ارائه,نکرده/تشکیل,فراکسیون,نظارت,بر,برنامه,های,توسعه,کشور,در,مجلس Icana

سیدمهدی فرشادان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشکیل فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور در مجلس، گفت: با توجه به اینکه در برنامه های توسعه گذشته، قسمتی از برنامه ها اجرا نشده و مجلس در این دوره تلاش می کند که از بعد نظارتی خود استفاده کرده و میزان تحقق برنامه های توسعه کشور را از بعد نظارتی بسنجد.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تشکیل این فراکسیون به نظارت بر اجرای برنامه ششم توسعه از بُعد کمی و کیفی کمک می کند، افزود: براساس بند ب ماده ۱۲۱ برنامه ششم، سازمان برنامه موظف است گزارش‌ عملکرد سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه درباره اجرای قانون برنامه ششم به مجلس ارائه دهد که با توجه به گذشت سه ماه از آغاز سال ۹۶ دولت تاکنون این گزارش را به مجلس ارسال نکرده است.

دولت باید هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد به مجلس ارائه کند

فرشادان با اشاره به اینکه دولت باید هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد به مجلس ارائه کند، ادامه داد:مجلس نباید هر سه ماه یکبار از دولت برای اجرای برنامه ششم توسعه درخواست ارائه گزارش عملکرد داشته باشد، بلکه دولت براساس قانون موظف به ارائه گزارش عملکرد به صورت مستمر است.

وی یادآور شد: یکی از مشکلات عدم تحقق برنامه های توسعه کمبود نظارت سیستمی بوده  که مجلس با تشکیل فراکسیون و سامانه نظارت تلاش می ‌کند، با نظارتی هوشمند در تقویت این نظارت و اجرای کامل برنامه ششم توسعه گام بردارد.

عضو هیئت رییسه فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور با بیان اینکه بستر و زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه نیز فراهم شده است، تصریح کرد: اگر دولت ها برای تحقق این برنامه مصمم و هماهنگ باشد، شرایط کشور تغییر و به لطف ایجاد فضای کار و تلاش در جامعه امکان سرمایه گذاری های بیشتر نیز فراهم می شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار