خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1396/04/25 09:20:47
سرویس استان ها
وقف چی مطرح کرد:

کاهش 285 کیلومتری مسیر شمال غرب کشور به ماسوله با احداث جاده طارم

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت:کوتاه ترین راه برای رسیدن مردم آذربایجان شرقی،غربی، اردبیل و مناطق غربی کشور به ماسوله ازطریق طارم است.
کاهش 285 کیلومتری مسیر شمال غرب کشور به ماسوله با احداث جاده طارم نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت:کوتاه ترین راه برای رسیدن مردم آذربایجان شرقی،غربی، اردبیل و مناطق غربی کشور به ماسوله ازطریق طارم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707108955531559.jpg کاهش,285,کیلومتری,مسیر,شمال,غرب,کشور,به,ماسوله,با,احداث,جاده,طارم Icana

علی وقف چی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جاده مواصلاتی طارم به ماسوله در استان گیلان گفت: یکی از مسائل و مشکلاتی که در توسعه کشور وجود دارد، موضوع ترانزیت است و علاوه برآن موضوع،جابه جایی مسافر و استفاده بهینه از انرژی و منابع سوختی برای جلوگیری از آلودگی هوا نیز دارای اهمیت است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه ای با مسئولان فرمانداری زنجان ، نمایندگان خلخال در استان اردبیل و ادارات راه این شهرستان ها و استان ها به این نتیجه رسیدیم که یکی از کوتاه ترین راه برای رسیدن مردم آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،اردبیل و مناطق غربی کشور به منطقه ماسوله ازطریق طارم استان زنجان است.

وی خاطرنشان کرد: راه ارتباطی از طریق طارم مسیر حدود 400 کیلومتری رسیدن به ماسوله را از طریق زنجان- قزوین- رشت و ماسوله حداکثر به  115کیلومتر می‌رساند.

عضو مجمع نمایندگان استان زنجان افزود: این مسیر می تواند یکی از بهترین مسیرهای ارتباطی شمال غرب کشور باشد و استان گیلان و شمال کشور را به راحتی به استان های غربی کشور وصل کند.

وقف چی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم که با همت مسئولان مربوطه، این راه ارتباطی باز شود تا وسیله ای برای توسعه صنعت گردشگری شود و مسافرینی که از سمت اروپا از طریق هوایی یا زمینی وارد ایران می‌شوند، از این مسیر استفاده کنند.

این نماینده مجلس دهم در پاسخ به این سئوال که روند این احداث این جاده درچه مرحله ای است؟ گفت: در صورت بازگشایی 2.5 کیلومتر از آن، این مسیر برای عبور مرور آزاد می شود که مقدمه ای برای توسعه زیرساخت ها نیز خواهد شد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:شهرستان طارم در مسیر شمال کشور و زنجان قرار گرفته و اگر مشکل راههای ارتباطی و مواصلاتی آن مرتفع شود؛این شهرستان در آینده می تواند نقطه اتصال و ارتباط شمال غرب کشور با شمال کشور باشد/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet