هدر اصلی
1396/04/24 15:18:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

حضور در بازار رقابت جهانی در گرو رفع نقاط ضعف صنعت خودرو است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: امروز شرکتهایی در بازار خودرو کشور فعالیت دارند که رقم تولیدات آنها به میزانی نیست که بازار خودرو داخل را رقابتی نماید.
حضور در بازار رقابت جهانی در گرو رفع نقاط ضعف صنعت خودرو است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: امروز شرکتهایی در بازار خودرو کشور فعالیت دارند که رقم تولیدات آنها به میزانی نیست که بازار خودرو داخل را رقابتی نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108339163641.jpg حضور,در,بازار,رقابت,جهانی,در,گرو,رفع,نقاط,ضعف,صنعت,خودرو,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا منصوری اظهار داشت: صنعت خودرو برای دستیابی به توسعه و رشد کیفیت باید ضمن رقابت در داخل با بازار جهانی رقابت نماید در حالی که ایجاد رقابت پذیری در داخل مشکلی از این صنعت حل نخواهد کرد.

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید تناسب کیفیت خودروهای موجود با قیمت آنها توجیه پذیر باشد این در حالی است خودروهایی در بازار داخل عرضه می شود  که هیچ  توجیه منطقی در بازار و نرم قیمت های جهانی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز به نظر می رسد تنها دو خودروساز در بازار خودرو ایران فعالیت دارد و همچنان سهم خوبی از بازار داخل را نیز در اختیار دارند در حالی که  باقی خودروسازان به جهت تیراژ و قیمت تولیدات سهم کمی از بازار خودرو ایران دارند.

وی گفت: تا زمانی که خودروهای تولیدی در کشور به لحاظ کیفیت و قیمت قابل رقابت در بازار های جهانی نباشد مسلما صادرات خودرو نیز هر روز با افت بیشتر همراه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تاثیر نرخ دلار در سودآوری بازار صادرات اظهار داشت: با افزایش نرخ دلار  و کاهش ارزش پول ملی اغلب کشورها اقدام به صادرات محصولات و افزایش ارزآوری می کنند در حالی که امروز با وجود کاهش ارزش پول ملی عملا این امکان برای خودروسازان در حوزه صادرات فراهم نیست.

منصوری همچنین به نبود قیمت و کیفیت رقابتی تولیدات داخلی خودروسازان پرداخت و افزود : در شرایطی که بسیاری از قطعات مورد نیاز خودروسازان در داخل تامین می شود مسلما نباید قیمت ها چندان در داخل افزایش داشته باشد بی تردید نمی تواند نرخ تورم و حقوق و دستمزدها تا این میزان بر قیمت نهایی تولیدات تاثیر گذار باشد .

به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز نقاط ضعف زیادی در صنعت خودرو وجود دارد که باید رفع شود تا امکان حضور در بازار رقابت فراهم گردیده و بتوان به توسعه صادرات خودرو دست یافت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet