هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی:

تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت تحقق اقتصاد مقاومتی را تسریع می کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی را تسریع می کند.
شنبه 24 تیر 1396 ساعت 16:23
تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت تحقق اقتصاد مقاومتی را تسریع می کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی را تسریع می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100389837284.jpg تفکیک,وزارت,صنعت،,معدن,و,تجارت,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,را,تسریع,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی قربانی با اشاره به اینکه موافق تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت هستم گفت: با توجه به اینکه در سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات مورد تاکید قرار دارد، به یقین تفکیک حوزه تجارت از صنعت و معدن، به افزایش صادرات کشور کمک می‌کند.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی، افزود: با ادغام وزارت بازرگانی و وزارت صنایع و معادن، بازرگانی به حاشیه رفت و به علت کم توجهی به این بخش، حقوق مصرف کننده نیز به درستی رعایت نشد.

وی با اشاره به قانون انتزاع و نتایج اجرایی شدن آن در تنظیم بازار محصولات کشاورزی گفت: با ادغام صورت گرفته در چند سال گذشته، اهداف تنظیم بازار محصولات کشاورزی محقق نشد و تولید کنندگان نتوانستند به سود مورد انتظار دست پیدا کنند.

قربانی تصریح کرد: پس از قانون انتزاع، امور بازرگانی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد اما در این مدت این وزارت نتوانسته است در تنظیم بازار موفق عمل کند.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی افزود: در مدیریت های اقتصادی، باید به سمت تخصصی شدن امور پیش برویم و در این باره موارد مربوط به بازار و تنظیم بازار باید به صورت تخصصی مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: با ادغام صورت گرفته و ایجاد وزارت صنعت، معدن تجارت مدیران کل در استان ها نتوانستد به طور یکسان به بخش های مختلف توجه کنند و بعضا از یک بخش غفلت شد.

وی تاکید کرد: تفکیک حوزه تجارت از صنعت و معدن می تواند به نفع تولیدکنندگان باشد.

قربانی افزود: وزارت کشاورزی در چند سال گذشته پس از اجرایی شدن قانون انتزاع، نتوانسته است موفق عمل کند و کشاورزان در بازار با مشکل جدی روبه رو بودند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته، پیازکاران و گوجه فرنگی کاران خراسان شمالی به علت قیمت پایین این محصولات انگیزه ای برای برداشت نداشتند و بسیاری از محصولات این تولید کنندگان بر روی زمین ماند.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی گفت: در سایر استان ها نیز وضعیت همین بود و هندوانه کاران به خاطر اینکه برداشت توجیه نداشت، محصولات خود را بر روی زمین رها کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: متاسفانه زمانی که این مشکلات از بخش کشاورزی را به وزارت صنعت،معدن و تجارت منعکس می کنیم این وزارتخانه اعلام می‌کند که این امور به آنان ارتباط ندارد و وزارت جهاد کشاورزی نیز که وظیفه تنظیم بازار محصولات کشاورزی را بر عهده دارد، وظیفه خود را به درستی انجام نداده است.

به گزارش ایرنا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه برخی مسئولان فکر می‌کنند کوچک شدن و تفکیک وزارت خانه اقتدار و قدرت آنان را کاهش می‌دهد و به همین لحاظ نیز بعضا در برابر این تفکیک مقاومت می‌ شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000