هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی اظهارکرد:

تصمیم وزارت علوم بر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در راستای طرح آمایش آموزش عالی است

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئولان وزارت علوم باید به تدریج و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور کنند.
یکشنبه 25 تیر 1396 ساعت 07:51
تصمیم وزارت علوم بر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در راستای طرح آمایش آموزش عالی است نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئولان وزارت علوم باید به تدریج و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107770574053.jpg تصمیم,وزارت,علوم,بر,تغییر,اساسنامه,دانشگاه,پیام,نور,در,راستای,طرح,آمایش,آموزش,عالی,است Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بحث تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور، گفت: دانشگاه پیام نور دارای چندین هزار نفر عضوهیات علمی، کارمند، دانشجو و غیره است از این رو به نظر می‌رسد مسئولان وزارت علوم باید به طور آهسته و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات کنند تا مشکل جدی بوجود نیاید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بر اساس اهداف در نظر گرفته شده برای آن باید آموزش از راه دور و دوره های مجازی برگزار کند، اظهار کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با چنین رویکردی که در اساسنامه ذکر شده مشکلی ندارد اما این دانشگاه بخش زیادی از دروس را با برگزاری کلاس درس و تدریس حضوری ارائه می‌کند که منطبق بر اساسنامه نیست و این کلاس‌ها باید فقط برای رفع اشکال باشد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز پیگیر موضوع تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور است، ادامه داد: تاکنون جلسات متعددی با حضور مسئولان مربوطه در این راستا برگزار شده و تا دستیابی به نتیجه مطلوب این روند ادامه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای پیگیری طرح آمایش آموزش عالی، در گذشته تذکراتی را به دانشگاه پیام نور داده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید کمک کنند تا عرصه آموزش عالی کشور با سرعت رشد و توسعه دوچندان مواجه شود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنند از این رو چنین مسائلی را نیز می‌توان با نظر کارشناسی و تطابق امور با قوانین رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ۱۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در حمایت از دانشگاه پیام نور نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتند و در آن خواستار موکول کردن تغییر اساسنامه این دانشگاه به زمان دیگری شدند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000