خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/24 17:06:35
سرویس سیاسی
/کابینه دوازدهم از منظر بهارستان/

ابطحی: روحانی ظرفیت 16میلیون رأی را در انتخاب وزرا نادیده نگیرد/ احمدی‌نژاد از اصلاح طلبان در کابینه خود استفاده کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است روحانی به‌خاطر تحت فشار بودن ازسوی اصلاح‌طلبان جهت استفاده در کابینه دوازدهم، فهرست وزرای پیشنهادی خود را زودتر از موعد اعلام نمی‌کند.
ابطحی: روحانی ظرفیت 16میلیون رأی را در انتخاب وزرا نادیده نگیرد/ احمدی‌نژاد از اصلاح طلبان در کابینه خود استفاده کرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است روحانی به‌خاطر تحت فشار بودن ازسوی اصلاح‌طلبان جهت استفاده در کابینه دوازدهم، فهرست وزرای پیشنهادی خود را زودتر از موعد اعلام نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg ابطحی:,روحانی,ظرفیت,16میلیون,رأی,را,در,انتخاب,وزرا,نادیده,نگیرد/,,احمدی‌نژاد,از,اصلاح,طلبان,در,کابینه,خود,استفاده,کرد Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نزدیک شدن به زمان اعلام اسامی هیأت وزیران از سوی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور می تواند با توجه به 16 میلیون رأیی که از سوی جناح رقیب کسب شد، از ظرفیت متخصصان این جناح نیز در کابینه استفاده کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: سابقه استفاده از جناح رقیب در کابینه توسط دولت های گذشته کم نیست، چنانچه از اصلاح طلبان نیز در دولت احمدی نژاد استفاده شده بود از این رو باید یک نگاه تعاملی نسبت به جناح رقیب داشت.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کابینه باید با رئیس دولت هماهنگ باشد، عنوان کرد: با تجربه ای که در دولت یازدهم داشتیم به نظر می رسد روحانی به دو دلیل لیست خود را زودتر از موعد رو نمی کند، نخست اینکه روحانی در حال حاضر تحت فشار جناح اصلاحات است و آنها انتظار دارند وزرا با ملاحظات آنها انتخاب شوند و دوم اینکه لازم است به 16 میلیون رأی جناح مقابل نیز توجهاتی صورت گیرد.

ابطحی ادامه داد: به طور کلی کابینه دولت یازدهم چندان با هم هماهنگ نبودند و این ناهماهنگی میان وزرا مشکلات عدیده ای را به وجود آورد لذا لازم است روحانی هماهنگی لازم را در کابینه دوازدهم ایجاد کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه تأکید کرد: باید شایسته سالاری، توانمندی و کارایی در انتخاب وزرا مد نظر قرار گیرد و توجه کرد که حتی آنهایی که به روحانی رأی داده اند انتخاب کابینه را به شکل جناحی، سیاسی، قبیله ای و خویشاوندی نمی پسندند.

وی اضافه کرد: روحانی باید دور از فامیل سالاری کابینه و هیأت دولت را انتخاب کند تا بتواند اهداف خود را پیش ببرد ضمن اینکه ادامه رویه سابق باعث می شود افرادی که به وی رأی داده اند ناراضی شوند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه رئیس جمهور باید با توجه به رهنمون های مقام معظم رهبری و در تعامل با نمایندگان ملت، از نیروی جوان و انقلابی و مشاوران امین بهره ببرد، خاطرنشان کرد: روحانی نباید صرفا به آشنایان خود جهت مشاوره استفاده کند بلکه باید به دور از هرگونه فشار با اتکا به سابقه افراد و خوشنام  بودن و پاکدست بودن آنها، از نیرویی متخصص و کارآمد در کابینه بهره ببرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet