هدر اصلی
1396/04/25 07:35:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

هدایت تحصیلی باید به صورت یک فرآیند نگریسته شود/اجبار دانش‌آموز پذیرفته نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد وزارت آموزش و پرورش باید طی سه سال فرآیند هدایت تحصیلی و آگاهی‌دهی به دانش آموزان را اجرایی کند.
هدایت تحصیلی باید به صورت یک فرآیند نگریسته شود/اجبار دانش‌آموز پذیرفته نیست سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد وزارت آموزش و پرورش باید طی سه سال فرآیند هدایت تحصیلی و آگاهی‌دهی به دانش آموزان را اجرایی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105800437088.jpg هدایت,تحصیلی,باید,به,صورت,یک,فرآیند,نگریسته,شود/اجبار,دانش‌آموز,پذیرفته,نیست Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اقدام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تفویض اختیار به استان ها در اجرای هدایت تحصیلی و تهیه دستورالعمل‌ها و ارسال آن به استان‌ها، گفت: واگذاری امور به استان‌ها برای اجرای طرح هدایت تحصیلی اقدام خوب و ارزنده‌ای از سوی وزارت آموزش و پرورش تلقی می‌شود اما زمانی که دستورالعمل‌‌های یکسان ابلاغ می‌شود مجددا مسئله تمرکزگرایی بوجود می‌آید و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح هدایت تحصیلی به هیچ هنوان نباید برای دانش آموزان جنبه اجبار داشته باشد، اظهار کرد: مسئولان آموزشی کشور باید تلاش کنند تا دانش آموزان و والدین آنها را نسبت به شرایط تحصیلی و شغلی آینده‌شان آشنا کنند؛ در صورت تحقق چنین رویکردی هدایت تحصیلی به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

وی ضمن تاکید بر اینکه اقدام آموزش و پرورش در راستای برگزاری آزمون های استعداد و رغبت در یک بازه زمانی کوتاه نمی‌تواند سبب دستیابی به اجرای مناسب هدایت تحصیلی شود، تصریح کرد: نمی‌توان با برگزاری یک آزمون و انجام تست‌زنی و تلفیق آن با نمرات خردادماه دانش آموزان اقدام به اجرای طرح مذکور کرد؛ باید برای سنجش استعداد افراد زمان سه سال آخر تحصیلی را درنظر گرفت و آن وقت اقدام به هدایت تحصیلی کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد با اجرای صحیح طرح هدایت تحصیلی و بر اساس برنامه ششم توسعه میزان محصلان رشته‌های فنی و حرفه‌ای را افزایش دهیم تا افراد بتوانند بعد از فارغ التحصیل شدن به راحتی جذب بازار کار شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد که تسهیل در فرآیند هدایت تحصیلی صورت گرفته است و در این راستا امسال دستور العمل هدایت تحصیلی تهیه و به استان ها ارسال شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet