هدر اصلی
1396/04/25 13:46:14
سرویس اقتصادی
رضایی:

توسعه راه روستایی به حاشیه رانده شده است/تخصیص 33 میلیارد جهت تکمیل راه روستایی از ابتدای سال96 تاکنون

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبارات مصوب برای ایجاد راه های روستایی جهت جلوگیری از مهاجرت به شهرها، گفت: از بودجه سال جاری برای راه های روستایی تنها ۳۳میلیارد تومان اسناد خزانه اختصاص یافته است.
توسعه راه روستایی به حاشیه رانده شده است/تخصیص 33 میلیارد جهت تکمیل راه روستایی از ابتدای سال96 تاکنون رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبارات مصوب برای ایجاد راه های روستایی جهت جلوگیری از مهاجرت به شهرها، گفت: از بودجه سال جاری برای راه های روستایی تنها 33میلیارد تومان اسناد خزانه اختصاص یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103920245729.jpg توسعه,راه,روستایی,به,حاشیه,رانده,شده,است/تخصیص,33,میلیارد,جهت,تکمیل,راه,روستایی,از,ابتدای,سال96,تاکنون Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توجه دولت به راه های روستایی، گفت: بی توجهی به تکمیل راه های روستایی یکی از دلایل عمده مهاجرت از روستاها به شهر است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در بودجه سنواتی و در برنامه های بالادستی توجه ویژه ای به تکمیل و ایجاد راه های روستایی شده است، افزود: از 600 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای سال 94 و 95 یک میلیارد واریز نقدی و 150 میلیارد تومان اعتبار مصوب به صورت اسناد خزانه اسلامی برای تکمیل راه های روستایی پرداخت شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در سال 96 در حدود 140 میلیارد تومان برای تکمیل راه های روستایی مصوب شده است، افزود: امسال رقم محدودی در حدود 33میلیارد تومان اسناد خزانه برای راه های روستایی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: طبق برآوردی که همسو با قانون برنامه ششم توسعه انجام شده باید تا پایان این قانون 23 هزار کیلومتر راه روستایی ایجاد و تکمیل شود که حدود 12 هزار میلیارد تومان برای این مهم نیاز است.

رضایی افزود: در صورتی که سالی 2هزار میلیارد تومان اعتبار برای راه روستایی در نظر گرفته شود توسعه راه های روستایی در پایان برنامه ششم توسعه محقق می شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس توجه ویژه ای به رفع محرومیت در روستاها داشته و برای توسعه آن ها به تخصیص اعتبار برای احیا و ایجاد راه های روستایی توجه ویژه ای دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet