هدر اصلی
1396/04/25 08:53:18
سرویس اقتصادی
بدری خبر داد:

گزارش سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به ایتالیا/موافقت ایتالیایی ها با سرمایه گذاری در 3 فرودگاه ایران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از سفر هیاتی از کمیسیون متبوعش به کشور ایتالیا خبر داد و گفت:ایتالیایی ها برای بهسازی،ایجاد و سرمایه گذاری در قسمت هایی از فرودگاه های مهرآباد، شهید مدنی تبریز و آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان اعلام آمادگی کردند.
گزارش سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به ایتالیا/موافقت ایتالیایی ها با سرمایه گذاری در 3 فرودگاه ایران سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از سفر هیاتی از کمیسیون متبوعش به کشور ایتالیا خبر داد و گفت:ایتالیایی ها برای بهسازی،ایجاد و سرمایه گذاری در قسمت هایی از فرودگاه های مهرآباد، شهید مدنی تبریز و آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان اعلام آمادگی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107654228204.jpg گزارش,سفر,هیاتی,از,کمیسیون,عمران,مجلس,به,ایتالیا/موافقت,ایتالیایی,ها,با,سرمایه,گذاری,در,3,فرودگاه,ایران Icana

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به کشور ایتالیا، گفت: در راستای بسترسازی سرمایه گذاری شرکت های خارجی با توجه به موضوع برجام و استقبال شرکت های خارجی جهت سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل به ویژه هوایی سفر به ایتالیا انجام شد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشور در موضوع بهسازی فرودگاه ها مشکل اصلی دارد، تصریح کرد:این سفر برای بررسی توانمندی های مالی و فنی شرکت SEA ایتالیا درخصوص سرمایه گذاری در فرودگاه های کشور انجام شد.

وی تصریح کرد:در این سفر ضمن بازدید میدانی از امکانات و توانمندی های شرکت مذکور آشنایی لازم با تجهیزات فرودگاه مال پنزا و فرودگاه لیناته میلان ایتالیا صورت گرفت.

بدری ادامه داد: شرکت SEA مطابق مذاکرات اولیه با مسئولان شرکت فرودگاه ها و ناوبری کشور در سال ۹۵ برای بهسازی و ایجاد و سرمایه گذاری در قسمت هایی از فرودگاه های مهرآباد تهران، شهید مدنی تبریز و آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان طرح ها و پیشنهادات اولیه تهیه کرده بود که در این بازدید و سفر بررسی کامل اقدامات صورت گرفته در مورد طرح های مذکور انجام شد.

وی افزود: در این سفر مقرر شد بررسی های دقیق کارشناسی، فنی و اقتصادی در خصوص سرمایه گذاری شرکت SEA در فرودگاه های ایران در جلسه مشترک شرکت فرودگاه های کشور و کمیسیون عمران مجلس صورت گرفته و سپس نسبت به نحوه اقدام، طراحی، اجرا و مشارکت و سرمایه گذاری فی مابین طرفین ایرانی و ایتالیایی تصمیم گیری شود.

بدری با بیان اینکه شرکت ایتالیایی علاقه جدی به نهایی شدن توافق مذکور جهت سرمایه گذاری در فرودگاه های ایران دارد، گفت: با اعلام آمادگی کامل این شرکت باید از توان بالای سرمایه گذاری آن در راستای توسعه فرودگاه های کشور استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شرکت SEA ایتالیا که ۵۵% سهام آن متعلق به شهرداری میلان و ۴۵% سهام آن متعلق به سرمایه گذاری ایتالیا می باشد، یک شرکت خصوصی بوده که در سال ۱۹۴۸ تاسیس شده و در سرمایه گذاری و ساخت و مدیریت فرودگاهی در ایتالیا فعالیت می کند و یکی از توانمندترین شرکت های اروپا و دنیا در حوزه فرودگاهی است، از این رو عقد قرارداد با این شرکت می تواند عایدی خوبی برای فرودگاه های ما داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: فرودگاه مال پنزا توسط شرکت SEA بهسازی و مدیریت می شود، شامل دو باند استاندارد و مجهز و پیشرفته بوده که بخش قابل توجه آن وجود مرکز تجاری بزرگ بوده که 30درصد درآمد فرودگاه مذکور از همان مرکز تامین می شود

به گفته بدری ظرفیت مسافری فرودگاه ۳۰میلیون نفر درسال بوده و در سال گذشته میلادی ۱۹میلیون نفر جابجا شده و سالانه ۸۵۰هزارتن بار در آن جابجا شده و از نظر حمل بار اولین فرودگاه ایتالیا و پنجمین فرودگاه اروپا می باشد.

وی ادامه داد: تعداد پرواز انجام شده در فرودگاه مال پنزا روزانه ۵۹۰ پرواز است؛ نکات ویژه در این فرودگاه تشکیل شرکتهای اقماری متعلق به شرکت SEA برای انجام و اداره امورات کنترل ترافیک و پرواز ، تامین برق فرودگاه بوسیله نیروگاه گازی مدرن با ظرفیت ۸۰ مگاوات(۲۰ مگاوات برای مصرف فرودگاه و الباقی برای فروش به دولت جهت درآمدزایی) و مدیریت بخش های درآمدزای پارگینگ ها و مراکز تجاری توسط آنان می باشد و هیچ کاری را به خارج ازسیستم خودن واگذار نکرده اند که باید این نقاط مثبت در کشور ما نیز پیاده سازی شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هیاتی از کمیسیون عمران مجلس متشکل از آقایان قلی اله قلی زاده(نایب رئیس اول کمیسیون) و صدیف بدری(سخنگوی کمیسیون) و شادمهر کاظم زاده(دبیراول هیات رئیسه کمیسیون) و مهدی افتخاری(عضو کمیسیون) و مسئولانی از شرکت فرودگاه ها و ناوبری کشور در این سفر حضور داشتند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet