اربعین حسینی
1396/04/25 09:59:18
سرویس استان ها
همتی تاکید کرد:

واگذاری مسئولیت برگزاری مصاحبه‌های آزمون دکتری تخصصی به استان‌ها حرکت بسیار شایسته‌ای است

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت:مسئولان دولتی و وزارت علوم باید از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند تا بتواند در مسیر توسعه و پیشرفت باقی بماند.
واگذاری مسئولیت برگزاری مصاحبه‌های آزمون دکتری تخصصی به استان‌ها حرکت بسیار شایسته‌ای است نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت:مسئولان دولتی و وزارت علوم باید از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند تا بتواند در مسیر توسعه و پیشرفت باقی بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101018708906.jpg واگذاری,مسئولیت,برگزاری,مصاحبه‌های,آزمون,دکتری,تخصصی,به,استان‌ها,حرکت,بسیار,شایسته‌ای,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد همتی به همراه جمعی از مسئولان استان و شهرستان با حضور در واحد سمنان از روند اجرایی مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بازدید کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید درباره ارزیابی خود از فرآیند برگزاری مصاحبه‌ها گفت:امروز، روز بسیار خوبی است چراکه شاهد سفر تحصیل‌کرده‌های سراسر کشور به مرکز این استان بودیم و این یکی از نتایج برگزاری نیمه‌ متمرکز مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با ابراز رضایت از برنامه‌ریزی حساب‌شده، بسترسازی مطلوب و ایجاد پیش‌زمینه مثبت ذهنی برای داوطلبان افزود:در اظهار نظر داوطلبان متوجه شدم که رضایتمندی خوبی در راستای اجرای مطلوب فرآیند مصاحبه‌ها در این استان وجود دارد که جا دارد از همه عواملی که در ایجاد این فضا و جذب دانشجو نقش دارند، تشکر کنم.

همتی با یادآوری سیاست تمرکززدایی در سطوح کلان تصمیم‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این مصاحبه‌ها نمونه بارزی از اجرای سیاست تمرکززدایی محسوب می‌شود و از آنجا که پیش‌ از این به‌صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شده ؛مشکلاتی را هم در پی داشته است.بنابراین واگذاری مسئولیت برگزاری مصاحبه‌های آزمون دکتری تخصصی به استان‌ها حرکت بسیار خوب و شایسته‌ای است که مورد تایید و حمایت ما هم قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بدون اینکه بودجه‌ای را از دولت دریافت کند توانسته روی پای خود بایستد و مسیر پیشرفت را طی کند، اظهار کرد:در سایر بخش‌ها هم انتظار ما از دولت و وزارت علوم این است که با توجه به سیاست‌های کلی نظام، ابلاغیه مقام معظم رهبری و مصوباتی که در طی برنامه‌های مختلف از جمله برنامه 5 ساله ششم داریم، بیشتر امور به مردم واگذار شود.

وی جلوگیری از خروج و جذب جوان‌های مستعد در داخل کشور را یکی از کارکردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و افزود:امروز فرصت‌های بسیار خوبی توسط دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است، بنابراین باید حمایت شود و اگر می‌دانیم ظرفیت، مدیریت و برنامه‌اش را دارد نه‌تنها در هیچ رشته‌ای نباید کاهش ظرفیت داشته باشیم ،حتی اگر امکانش وجود دارد باید تلاش شود تا افزایش ظرفیت هم داده شود.

همتی در پاسخ به این سوال که مجلس چه برنامه‌ای را برای حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی دارد،گفت:خوشبختانه مجلس هم در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و هم طبق اصل 44 قانون اساسی معتقد است امور باید حتی‌الامکان به مردم واگذار شود، بنابراین دیدگاه مثبتی بر روی دانشگاه آزاد اسلامی که بالاخره پیش‌قراول تأسیس یک دانشگاه مردمی در کشور بوده است، وجود دارد.

نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار توجه به مقوله تداوم ارتقای کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی شد و افزود:قطعا مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به فکر ارتقای کیفیت هستند و ما هم از آن‌ها خواهش می‌کنیم در این مسیر بیشتر حرکت کنند. اما مسئولان دولتی و وزارت علوم باید از دانشگاه آزاد اسلامی که هیچ بودجه‌ای دریافت نمی‌کند حمایت کنند تا بتواند در مسیر توسعه و پیشرفت باقی بماند.

همتی با ابراز خوش‌بینی نسبت به ایجاد رویکرد تعاملی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی را برای توسعه کشور مفید دانست.در این بازدید که مشاور استاندار، فرماندار و شهردار سمنان هم حضور داشتند، بازدیدکنندگان از نزدیک در جریان نظر تیم‌های مصاحبه‌کننده و داوطلبان مصاحبه‌شونده قرار گرفتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet