خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/25 09:49:10
سرویس استان ها
مقدسی:

مدیران صنعتی به بهره گیری از شرکت های دانش بنیان در مسیر صنعت و تولید توجه ویژه کنند/ راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع با جدیت پیگیری شود

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، گفت: تجهیز بخش صنعت به واحدهای تحقیق و توسعه باید باجدیت پیگیری شده تا به این ترتیب زمینه برای حضور در بازار جهانی و ارتقای بهره وری فراهم شود.
مدیران صنعتی به بهره گیری از شرکت های دانش بنیان در مسیر صنعت و تولید توجه ویژه کنند/ راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع با جدیت پیگیری شود نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، گفت: تجهیز بخش صنعت به واحدهای تحقیق و توسعه باید باجدیت پیگیری شده تا به این ترتیب زمینه برای حضور در بازار جهانی و ارتقای بهره وری فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102074484923.jpg مدیران,صنعتی,به,بهره,گیری,از,شرکت,های,دانش,بنیان,در,مسیر,صنعت,و,تولید,توجه,ویژه,کنند/,راه‌اندازی,واحدهای,تحقیق,و,توسعه,در,صنایع,با,جدیت,پیگیری,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی مقدسی در کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی در اراک، اظهار داشت: آنچه که در دنیای کنونی ثابت می باشد « تغییر» است و سرعت تغییرات بسیار بالا است بنابراین برای آنکه بتوانیم در چرخه رقابت حضور داشته باشیم، بایستی به دانش روز، تکنولوژی دست پیدا کنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر اثرات انقلاب چهارم صنعتی در صنایع کشورهای توسعه یافته جهان به خوبی قابل مشاهده است و تغییرات گسترده و توام با سرعت بالا را در محیط های صنعتی این کشور می توان دید.

مقدسی بیان کرد: صنعت کشور ما در حال حاضر بیش از هر چیز نیاز به راه اندازی و گسترش فعالیت واحدهای تحقیق و توسعه( R & D ) دارد و اگر به دنبال آن هستیم که در بازار کنونی بمانیم، رقابت کرده و به ارزش افزوده مناسب دست پیدا کنیم ناچاریم این جهش را داشته باشیم و این امری است که بسیار ضرورت دارد.

مدیران صنعتی در کشور ما باید ارزش و ضرورت واحدهای تحقیق و توسعه را بدانند/ اثربخشی تعامل صنعت و دانشگاه در تولید باید کاملا دیده شود

وی خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر ما نیاز داریم که تعامل بین صنعت و دانشگاه برقرار شود و اثربخشی این تعامل در تولید و صنعت باید کاملا دیده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مدیران صنعتی در کشور ما باید ارزش و ضرورت واحدهای تحقیق و توسعه را بدانند و به بهره گیری از شرکت های دانش بنیان در مسیر صنعت و تولید توجه ویژه شود.

مقدسی ادامه داد: امروز به منظور اینکه کشور بتواند حرکت رو به رشدی داشته باشد بایستی در مسیر جذب سرمایه گذاری خارجی گام بردارد و فضا را برای این مهم مهیا کند و بایستی قراردادهای دولت در این بخش به مرز ۲۰۰میلیارد دلار برسد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: البته ضرورت دارد که دولت در قراردادهای سرمایه گذاری دقت لازم را داشته باشد و مجلس شورای اسلامی و کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز از سرمایه گذاری های ارزشمند و اثرگذار قطعا حمایت می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet