اربعین حسینی
1396/04/25 10:09:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابطحی:

دستاوردهای ستودنی دولت روحانی را باید ارج نهاد/ وزارت نفت، فروش نفت ایران را بیش از دو برابر افزایش داد

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: در کنار همه عملکردهای پرمناقشه، دولت حسن روحانی چند دستاورد ستودنی در چهار سال نخست فعالیت خود داشته است که باید آنها را ارج نهاد.
دستاوردهای ستودنی دولت روحانی را باید ارج نهاد/ وزارت نفت، فروش نفت ایران را بیش از دو برابر افزایش داد نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: در کنار همه عملکردهای پرمناقشه، دولت حسن روحانی چند دستاورد ستودنی در چهار سال نخست فعالیت خود داشته است که باید آنها را ارج نهاد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg دستاوردهای,ستودنی,دولت,روحانی,را,باید,ارج,نهاد/,وزارت,نفت،,فروش,نفت,ایران,را,بیش,از,دو,برابر,افزایش,داد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدجواد ابطحی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود با اشاره به اینکه همه باید کمک کنند تا نقاط قوت دولت دوم روحانی نیز تداوم یابد، دستاوردهای قابل ستایش دولت تدبیر و امید را شامل افزایش فروش نفت، افزایش درآمد مالیاتی، تغییر در مدیریت گمرک و بهبود مدیریت کالاهای استراتژیک(راهبردی) کشاورزی برشمرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: فروش نفت بعد از برجام همچنان مشکلات خاص خود را دارد ولی وزارت نفت در یک دوئل تمام عیار با سایر فروشندگان، آن هم در یکی از رقابتی ترین ادوار تاریخ نفت موفق شد فروش نفت ایران را بیش از دو برابر افزایش دهد و بخش مهمی از بازار ایران را پس بگیرد.

وی با اشاره به افزایش درآمد مالیاتی در دولت یازدهم گفت: دولت روحانی موفق شد ظرف چهار سال، درآمد مالیاتی را از حدود ٣٨ هزار میلیارد به قریب یکصد هزار میلیارد تومان افزایش دهد که در تاب آوری ایران در مقابل کاهش قیمت نفت بسیار موثر بود.

ابطحی با بیان اینکه این افزایش بیش از آنکه حاصل توسعه پایه مالیاتی باشد ناشی از فشار به مودیان موجود است، افزود: با این حال نقش توسعه نظام اطلاعات مالیاتی را با همه کاست و کم آن نباید در این افزایش فراموش کرد و حسن روحانی توانست رویه افزایش درآمد مالیاتی دولت قبل از خود را با موفقیت ادامه دهد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به تغییر در مدیریت گمرک بعنوان یکی دیگر از دستاوردهای ستودنی دولت یازدهم افزود: به روز رسانی، رفع نواقص، سخت کردن تقلب در ارزیابی، همه از دستاوردهای تیم موفق کارشناسان جوان مستقر در گمرک است که در دوره حسن روحانی بخشی از طرح های آنها به نتیجه رسید.

وی همچنین به بهبود مدیریت کالاهای استراتژیک (راهبردی) کشاورزی در دولت روحانی اشاره کرد و گفت: محمود حجتی(وزیر جهاد کشاورزی) یکی از موفق ترین وزرای(کابینه) حسن روحانی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: جهت گیری ارزنده روحانی در کاهش واردات کالاهای استراتژیک کشاورزی، یک دستاورد جدی، ملموس و قابل دفاع با وجود همه مخالفت ها با او در حواشی دولت است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تصور آن که بحران های بخش اعتباری اقتصاد را می توان بدون بهبود بخش واقعی حل کرد طبعا غلط است و هر چهار مورد فوق از دستاوردهای ارزشمند چهار سال نخست در حوزه واقعی اقتصاد است.

به گزارش ایرنا، شهرستان خمینی شهر با بیش از 250 هزار نفر جمعیت در 12 کیلومتری شمال غربی اصفهان قرار دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet