اربعین حسینی
1396/04/25 10:17:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ترکی:

وحدت مهمترین نیاز جامعه/ دو قطبی شدن فضای کشور، موجب غفلت از مسائل کلان می شود

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت اصفهان در مجلس شورای اسلامی، وحدت را مهمترین نیاز جامعه دانست و گفت: دو قطبی شدن فضای کشور، موجب برجسته سازی حواشی و غفلت از مسائل کلان می شود.
وحدت مهمترین نیاز جامعه/ دو قطبی شدن فضای کشور، موجب غفلت از مسائل کلان می شود نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت اصفهان در مجلس شورای اسلامی، وحدت را مهمترین نیاز جامعه دانست و گفت: دو قطبی شدن فضای کشور، موجب برجسته سازی حواشی و غفلت از مسائل کلان می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104523457370.jpg وحدت,مهمترین,نیاز,جامعه/,دو,قطبی,شدن,فضای,کشور،,موجب,غفلت,از,مسائل,کلان,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ' اکبر ترکی' افزود: دو قطبی نمودن فضای کشور، موجب انحراف بخش عظیمی از انرژی و توان مردم و مسئولان به سمت مسائل حاشیه ای خواهد شد و در این بین متاسفانه بسیاری از معضلات و مشکلات مهم تر مورد غفلت واقع می شود که این به صلاح کشور نخواهد بود.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت اصفهان در مجلس شورای اسلامی، وحدت را زمینه ساز آرامش و پیشرفت دانست و اظهار داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ اتحاد و پرهیز از دو قطبی نمودن جامعه نشانه هوشیاری ایشان در ارزیابی شرایط خاص بین المللی است.

ترکی ادامه داد: از منظر بسیاری از دلسوزان، اندیشمندان و رهبران سیاسی و فکری جهان اسلام، استراتژیک‌ ترین و ماندگارترین شیوه‌ای که می‌تواند عزت و ابهت مسلمانان را متجلی سازد همانا تمسک به اصل وحدت و انسجام کشورهای اسلامی است.

وی تصریح کرد: مسئله وحدت بین جریان های سیاسی و مسئولان در رهنمودهای امام بارها مورد تاکید قرار گرفته است تا جایی که می توان گفت موضوع وحدت میان جناح ها و جریان های سیاسی از منظر امام (ره) آن چنان واجد اهمیت بود که از همه گروه ها می‌خواست با همدلی و همزبانی برای پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی از جمله تحقق عدالت اسلامی بکوشند.

وی افزود: هیچ حرکت و تحول مثبت اجتماعی بدون اتحاد قشرهای متعدد جامعه رخ نداده است و نمی‌دهد.

ترکی مهمترین دیدگاه سیاسی امام (ره) را حفظ نظام و وحدت در بین مسئولان دانست و گفت: امام راحل یکپارچگی را شرط موفقیت نظام می‌دانستند و عمل در چارچوب قانون اساسی و دین و حفظ وحدت؛ محور توصیه‌های حضرت امام (ره) به مسئولان بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این که حضرت امام (ره) در همه سخنرانی‌های خود مکرر مسئولان را به خودسازی و تجهیز به معنویت توصیه کردند، افزود: امام (ره) نه تنها در وصیت‌ نامه خود بلکه در همه سخنرانی‌هاشان مسئولان را به پرهیزکاری و دوری از اشرافی‌گری توصیه می‌کردند.

وی افزود: تکیه‌گاه امام (ره) مردم و بویژه قشر محروم بود، و به همین دلیل امام (ره) مسئولان را همواره به پرداختن به رفع نیاز مستضعفان و حل مشکلات قشر ضعیف جامعه توصیه کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت اصفهان در مجلس شورای اسلامی، وحدت را زمینه ساز امنیت دانست و گفت: بسیاری از مشکلات و موانع در سایه همدلی و اتحاد قابل حل خواهد بود.

شهرستان های فریدن با بیش از 49 هزار نفر جمعیت، فریدونشهر با بیش از 35 هزار نفر جمعیت، چادگان با بیش از 32 هزار نفرو بوئین میاندشت با بیش از 24 هزار نفر به ترتیب در 140، 180، 110 و180 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet