اربعین حسینی
1396/04/25 10:32:27
سرویس استان ها
درازهی خبرداد:

خسارت قابل توجه سیل در جنوب سیستان و بلوچستان به منازل مسکونی و باغات و مزارع/ دولت به تعهدات خود در قبال سیل قبلی استان نیز عمل نکرد

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی از به خسارت قابل توجه سیل اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان به منازل مسکونی و باغات و مزارع ایرانشهر و مهرستان خبرداد.
خسارت قابل توجه سیل در جنوب سیستان و بلوچستان به منازل مسکونی و باغات و مزارع/ دولت به تعهدات خود در قبال سیل قبلی استان نیز عمل نکرد نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی از به خسارت قابل توجه سیل اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان به منازل مسکونی و باغات و مزارع ایرانشهر و مهرستان خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101455833634.jpg خسارت,قابل,توجه,سیل,در,جنوب,سیستان,و,بلوچستان,به,منازل,مسکونی,و,باغات,و,مزارع/,دولت,به,تعهدات,خود,در,قبال,سیل,قبلی,استان,نیز,عمل,نکرد Icana

محمدباسط درازهی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وقوع سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: سیل اخیر در جنوب سیستان و بلو چستان و به ویژه در شهرستان های ایرانشهر و مهرستان خساراتی را به بار آورده است و به خانه های مسکونی مردم، مزارع، باغات، درختان خرما و دامداری های منطقه نیز صدماتی وارد کرده است.

نماینده مردم سراوان،سیب،سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه این سیل در مهرستان سراوان خسارت و تلفات جانی نداشته و مصدومان حادثه در حد سطحی بوده است افزود: اما به زیر ساخت ها از جمله انشعابات آب، برق و تلفن در منطقه صدمات بسیاری وارد شده است که امیدواریم که دولت هر چه سریع تر کمک کند تا حداقل مردم بتوانند سرپناه خود را بازسازی کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: پس از بارش های اخیر وطغیان رودخانه های ایرانشهر ، ماشکید مهرستان به سرباز  به درختان و باغات حاشیه رود صدماتی وارد شده است. همچنین در داخل شهر  قسمتی از رودخانه چاهوک مهرستان نیژ طغیان کرده که منجر به بروز سیل شده و خساراتی به جای گذاشت.

درازهی در ادامه در خصوص برآورد میزان خسارت وقوع این سیل گفت:  شورای اداری شهرستان و فرمانداری در حال برآورد خسارت ها هستند و تاکنون برآورد قطعی از خسارات نداشتیم،اما مشخص است که در بلوچستان به ویژه در شهرستان مهرستان و ایرانشهر خسارات زیادی به بار آورده است.

عضومجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در ادامه تصریح کرد:نکته ای که باید در این جا یادآور شد این است که متاسفانه دولت در دوره قبل نیز که شاهد بروز سیل و طوفان در شهرستان مهرستان بودیم،به تعهدات خود و آنچه وعده داده بود عمل نکرد که امیدواریم کمک هایی  که در شان  مردم خسارت دیده است انجام شود.

گفتنی است؛در پی بروز سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان، ۵ روستا در شهرستان های  ایرانشهر ، سیب و سوران و دلگان گرفتار سیل و آبگرفتگی و تخریب منازل شدند  که در این خصوص و بر اساس اعلام هلال احمر،  ۱۹  باب چادر،  ۱۳۲ تخته موکت،  ۲۰۰  تخته پتو، ۱۷۸ کیلوگرم نایلون و  ۴۴۴  قوطی کنسروجات مختلف از جمله  اقلام امدادی توزیع شده بین آسیب دیدگان می باشد همچنین اقلام ضروری دیگر شامل؛ چراغ والر، فانوس، ست ظروف، کلمن آب، برنج از جمله کالاهای توزیع شده در این مدت میان مردم سیل زده بوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet