هدر اصلی
1396/04/25 11:13:47
سرویس سیاسی
/کابینه دوازدهم از منظر بهارستان/

کولیوند: رای رفیق و رقیب نباید ملاک تشکیل کابینه باشد/ افراد لایق و مدیر از طیف‌های مختلف انتخاب شوند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: رقیبان رئیس جمهور نمی‌توانند به واسطه رای خود برای انتخاب هیات دولت تعیین تکلیف کنند، از طرف دیگر رفیقان دولت نیز نمی‌توانند برای تشکیل کابینه سهم خواهی کنند.
کولیوند: رای رفیق و رقیب نباید ملاک تشکیل کابینه باشد/ افراد لایق و مدیر از طیف‌های مختلف انتخاب شوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: رقیبان رئیس جمهور نمی‌توانند به واسطه رای خود برای انتخاب هیات دولت تعیین تکلیف کنند، از طرف دیگر رفیقان دولت نیز نمی‌توانند برای تشکیل کابینه سهم خواهی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105408628441.jpg کولیوند:,رای,رفیق,و,رقیب,نباید,ملاک,تشکیل,کابینه,باشد/,افراد,لایق,و,مدیر,از,طیف‌های,مختلف,انتخاب,شوند Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نزدیک شدن به زمان اعلام اسامی هیأت وزیران از سوی رئیس جمهور، اظهار داشت: سهم خواهی برای تشکیل کابینه دولت در قاموس جمهوری اسلامی ایران نمی‌گنجد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید چند معیار برای انتخاب وزرا و حضور در کابینه دولت مبنا قرار گیرد، بیان کرد: تدین، کارآمدی، مفید بودن، انگیزه داشتن، منافع ملی را بر شخصی ترجیح دادن و اشراق تخصصی به وزارتخانه از جمله معیارهای انتخاب وزرا باشد.

وی با بیان اینکه صحیح نیست که در انتخاب اعضای کابینه، رای رفیق و رقیب را ملاک تشکیل کابینه قرار دهیم، افزود: اگر قرار بود مبنای تشکیل کابینه براساس رفاقت و رقابت باشد، به مثبتی دست نمی‌یابیم ولی اگر بر اساس معیارها و ملاک‌های پذیرفته اعضای هیات دولت انتخاب شوند، نتیجه مناسبی حاصل می‌شود.

کولیوند با بیان اینکه درخواست ما از هیات دولت این است که دولت برای تشکیل کابینه به تفکر چپ و راست نگاه نکند، متذکر شد: خواسته ما این است که به شاخص‌ها و معیارهای متعارفی مانند خلاقیت، جوانی، تخصص و تعهد در انتخاب اعضای کابینه توجه شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رقیبان رئیس جمهور نمی‌توانند به واسطه رای خود برای انتخاب هیات دولت تعیین تکلیف کنند، از طرف دیگر رفیقان دولت نیز نمی‌توانند برای تشکیل کابینه سهم خواهی کنند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: اگر از یک طیف برای تشکیل هیات دولت استفاده کردیم به این معناست که نتوانسته‌ایم برنامه‌ای را برای حل مشکلات کشور در دستنور کار قرار دهیم، امروز لازم است افراد لایق و مدیر را از طیف‌های مختلف به کار گیریم و صرفا توجه به چپ و راست برای تشکیل کابینه اقدام مناسبی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet