خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1396/04/25 17:33:16
سرویس اقتصادی
مفتح خبر داد؛

تصویب طرح تغییر مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال 95 در کمیسیون بودجه مجلس

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح تغییر مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال ۹۵ در کمیسیون متبوعش خبر داد.
تصویب طرح تغییر مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال 95 در کمیسیون بودجه مجلس سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح تغییر مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال 95 در کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104160416388.jpg تصویب,طرح,تغییر,مهلت,جذب,اعتبارات,عمرانی,در,سال,95,در,کمیسیون,بودجه,مجلس Icana

محمدمهدی مفتح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تصویب دو فوریت طرح تغییر مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال 95 کمیسیون این طرح را مورد بررسی قرار داد و با تغییراتی مصوب کرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهلت هزینه کرد اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای و مالی در سال 95 تا پایان شهریور ماه سال 96 تمدید شد و همچنین استفاده از اسناد خزانه اسلامی برای کلیه مصارف طرح های عمرانی بلامانع است.

مفتح ادامه داد: همچنین با حضور مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل، گزارش صورت وضعیت دریافت ها و پرداخت ها برای سه ماهه اول سال بررسی شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: براساس گزارشات ارائه شده در خصوص دریافت ها و پرداخت ها، در پایان سه ماهه اول امسال 17.1 دریافت صورت گرفته که البته دریافت ها معمولاً در اواخر سال بهتر می شود.

وی افزود: 52.5 درصد مربوط به دریافت های سه ماهه اول سال محقق شده اما نسبت به مدت مشابه در سال 95، 72 درصد رشد داشته است.

سخنگوی کمیسیون بودجه مجلس تصریح کرد: درآمد نفت و دارایی های سرمایه ای در طول سه ماهه اول سال جاری حدود 16 درصد سال است که نسبت به سه ماهه اول سال 64 درصد می باشد اما نسبت به کل سال 95 این میزان با افزایش 4.5 برابری روبرو شده است.

وی افزود: درآمدهای مالی شامل اوراق مشارکت و صکوک می شود که 21.6 در سه ماهه اول وصول شده و 5.4 درصد سال است اما این میزان نسبت به مدت مشابه در سال 95 برابر با 308 درصد بوده که بیانگر رشد است.

مفتح همچنین تصریح کرد: در طول سه ماهه اول امسال 17.6 درصد سال هزینه شده که 70.4 در سه ماهه سال انجام شده که این موضوعات بیانگر این است پرداخت ها 100درصد سه ماهه نبوده است اما نسبت به سال 95 میزان پرداخت ها 45 درصد افزایش یافته است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: پرداخت های عمرانی به میزان 1.1 درصد در سال و 4.3 سه ماهه اول سال بوده اما پرداخت های مالی 1.8 درصد است و نسبت سه ماهه آن معادل 7 درصد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet