خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1396/04/25 17:27:45
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح جلسه کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد؛

ایران جزء کشورهای اصلی مبداء مهاجرت محسوب نمی‌شود/حمایت‌های مادی و معنوی سبب مهاجرت معکوس نخبگان شده

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه طبق آمارهای بین المللی ایران جزء کشورهای اصلی مبدا مهاجرت محسوب نمی‌شود، گفت: خوشبختانه ارائه حمایت‌های مادی و معنوی، تخصیص فضای کار و غیره سبب مهاجرت معکوس نخبگان شده است.
ایران جزء کشورهای اصلی مبداء مهاجرت محسوب نمی‌شود/حمایت‌های مادی و معنوی سبب مهاجرت معکوس نخبگان شده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه طبق آمارهای بین المللی ایران جزء کشورهای اصلی مبدا مهاجرت محسوب نمی‌شود، گفت: خوشبختانه ارائه حمایت‌های مادی و معنوی، تخصیص فضای کار و غیره سبب مهاجرت معکوس نخبگان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg ایران,جزء,کشورهای,اصلی,مبداء,مهاجرت,محسوب,نمی‌شود/حمایت‌های,مادی,و,معنوی,سبب,مهاجرت,معکوس,نخبگان,شده Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه عصر امروز (یکشنبه 25 تیرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، گفت:‌ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گزارشی در خصوص عملکرد این معاونت در راستای حمایت از نخبگان و جلوگیری از خروج آنها ارائه کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه مهاجرت نخبگان در فضای رسانه‌ای کشور خیلی پررنگ است در حالی که طبق آمارهای ارائه شده از سوی رئیس بنیاد ملی نخبگان، ایران در رده‌های بالای مهاجرت نخبگان قرار ندارد و حتی بسیاری از کشورهای اروپایی جلوتر از کشورمان قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه حمایت‌های خوبی از سوی بنیاد ملی نخبگان برای ایجاد بستر مهاجرت معکوس انجام شده است، ادامه داد: ارائه حمایت‌های مادی و معنوی، تخصیص فضای کار و غیره از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی مجموعه مذکور برای تحقق این هدف است؛ در این بین نیز باید اذعان کرد که مجلس شورای اسلامی هم در برنامه ششم توسعه اهداف خوبی را برای حمایت از نخبگان درنظر گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه هم اکنون و بانک جهانی نیز در گزارشی اعلام کرده کشورمان در بین 30 کشور اول مهاجرت نخبگان قرار ندارد، تصریح کرد: به عنوان مثال هند، مکزیک، چین، لهستان، رومانی، فرانسه، آمریکا، روسیه، ترکیه و غیره جزء کشورهای مبداءمهاجرت هستند از این رو شرایط ایران اسلامی نسبتا مناسب است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در پایان نیز اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز نکاتی را در خصوص ضعف و قدرت پارک علم و فناوری پردیس بیان کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet