اربعین حسینی
1396/04/25 19:25:28
سرویس بین الملل
امیر عبداللهیان در دیدار با نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران:

استقبال از راه اندازی مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه/ایران در مبارزه با تروریسم ثابت قدم است

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت:ابتکار عمل جمعی از نمایندگان پارلمان سوریه در راه اندازی مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه و  فوعه و کفریا را اقدامی بجا و شایسته است.
استقبال از راه اندازی مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه/ایران در مبارزه با تروریسم ثابت قدم است دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت:ابتکار عمل جمعی از نمایندگان پارلمان سوریه در راه اندازی مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه و  فوعه و کفریا را اقدامی بجا و شایسته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707104673819944.jpg استقبال,از,راه,اندازی,مرکز,دیده,بان,جنایت,علیه,بشریت,در,سوریه/ایران,در,,مبارزه,با,تروریسم,ثابت,قدم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، راغب حسین الحسین نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس ملی سوریه امروز یکشنبه 25 تیرماه با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل دیدار  و گفت و گو کرد.

امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار موفقیت ها و پیروزی های میدانی و سیاسی اخیر در سوریه  را تبریک گفت .

وی در ادامه مقاومت مردم صبور فوعه و کفریا در مقابله با تروریسم تکفیری را ستود و گفت: ارتکاب جنایات تروریستی علیه مردم سوریه و سکوت برخی کشورها و محافل بین المللی باعث تشویق تروریست ها در منطقه شده است.

امیرعبداللهیان در همین زمینه به استفاده از ظرفیت های پارلمانی در جهت حمایت از مردم مظلوم سوریه و از جمله فوعه و کفریا اشاره کرد .

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل همچنین  ابتکار عمل جمعی از نمایندگان پارلمان سوریه در راه اندازی "مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه و  فوعه و کفریا "  را اقدامی بجا و شایسته خواند و افزود :جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه ثابت قدم است.

راغب حسین الحسین  نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس ملی سوریه نیز در این دیدار ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در تهران گفت:رژیم صهیونیستی و برخی از متحدان عربی و غربی آن ، مسبب بحران های موجود در منطقه و محور تروریست در منطقه و دنیا هستند.

وی افزود:تلاش ها و اقدامات علیه تضعیف محور مقاومت در هر جای دنیا بی ثمر بوده و نتیجه قطعی و نهایی آن، پیروزی محور مقاومت خواهد بود.

نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران ضمن تشریح وضعیت میدانی و سیاسی مردم فوعه و کفریا گفت:قصور سازمان های بین المللی در رساندن کمک های بین المللی،  مردم مظلوم در فوعه و کفریا را در وضعیت نابسامانی قرار داده است.

 وی ضمن تجلیل از حمایت های  رهبری ، دولت و ملت ایران از سوریه ، گفت: جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه  و منطقه داشته و دارد.

نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با اشاره به ظرفیت های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و سوریه، حمایت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه مسائل تحصیلی کودکان  و اشتغال مردم مظلوم فوعه و کفریا را خواستار شد.

لازم به ذکر است دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و خانم هدیه عباس رییس مجلس سوریه، روسای گروه دوستی پارلمانی دوکشور می باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet