هدر اصلی
1396/04/26 07:54:00
سرویس اجتماعی
مولاوردی در گفت و گوی اختصاصی با خانه ملت:

آمار و شواهد نشان از ثبت ازدواج دختران کمتر از سن قانونی دارد / کاهش سن قانونی ازدواج مهم‌ ترین اولویت در حال پیگیری

معاون امور زنان ریاست جمهوری از ثبت ازدواج دختران کمتر از سن قانونی خبر داد.
آمار و شواهد نشان از ثبت ازدواج دختران کمتر از سن قانونی دارد / کاهش سن قانونی ازدواج مهم‌ ترین اولویت در حال پیگیری معاون امور زنان ریاست جمهوری از ثبت ازدواج دختران کمتر از سن قانونی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/125223.jpg آمار,و,شواهد,نشان,از,ثبت,ازدواج,دختران,کمتر,از,سن,قانونی,دارد,/,کاهش,سن,قانونی,ازدواج,مهم‌,ترین,اولویت,در,حال,پیگیری Icana

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ازدواج کودکان، گفت: موضوع ازدواج کودکان را از طریق مجلس پیگیر هستیم و تاکنون هم اقدامات خوبی صورت گرفته، مجموعه گزارش‌ها و گزارش نشست با کمیسیون حقوق بشر اسلامی هم در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته تا به صورت مشارکتی مسئله را حل و فصل کنیم.

معاون امور زنان ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: موضوع کاهش سن ازدواج یکی از وجوه این مسئله بوده که یک بار هم در گذشته اتفاق افتاده اما منع ازدواج‌ زیر سنین قانونی دیگر وجه مورد نظر نمایندگان و معاونت زنان ریاست‌جمهوری است، در حال حاضر سن 13 سالگی برای دختران سن قانونی ازدواج است اما آمار و شواهد نشان از ازدواج زیر این سنین و ثبت آنها دارد.

وی افزود: آمار دقیق در اختیار نداریم، هرچند درخواست شده و نامه‌ای از طرف وزارت دادگستری به مرجع ملی حقوق کودک ارجاع برای شفافیت این موضوع ارایه شده، در حقیقت آمار دقیقی در دست نیست چون در اکثر موارد به دلیل عدم ثبت در دفاتر رسمی اعلام نمی‌شود.

معاون امور زنان ریاست جمهوری یادآور شد: فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی این موضوع را به طور جدی در دستور کار قرار داده است، ما نیز به عنوان معاونت زنان دولت همراهی و مشارکت لازم را برای به نتیجه رسیدن مسئله خواهیم داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet