هدر اصلی
1396/04/25 19:48:06
سرویس بین الملل
در دیدار رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلغارستان مطرح شد:

تاکید بر تسهیل همکاری‌های بخش‌خصوصی و دولت‌های ایران و بلغارستان

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلغارستان از دیدار با سفیر این کشور خبر داد و گفت: تقویت و تسهیل همکاری‌های بخش‌خصوصی و دولت‌های دو کشور می‌تواند نتیجه این نوع روابط باشد.
تاکید بر تسهیل همکاری‌های بخش‌خصوصی و دولت‌های ایران و بلغارستان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلغارستان از دیدار با سفیر این کشور خبر داد و گفت: تقویت و تسهیل همکاری‌های بخش‌خصوصی و دولت‌های دو کشور می‌تواند نتیجه این نوع روابط باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg تاکید,بر,تسهیل,همکاری‌های,بخش‌خصوصی,و,دولت‌های,ایران,و,بلغارستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، هریستو پولنداکوف سفیر بلغارستان در تهران ظهر امروز (یکشنبه 25/04/96) با احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلغارستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی بلغارستان و ایران در مجلس بلغارستان گفت: تشکیل این گروه می تواند تاثیر به سزایی در تقویت روابط دو جانبه و تسهیل همکاری‌های بخش خصوصی و دولت‌های دو کشور داشته باشد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلغارستان، افزود:  با توجه به جایگاه ویژه پارلمان‌های دو کشور، مجلس شورای اسلامی از تقویت همکاری‌های خود با مجلس بلغارستان در همه سطوح استقبال می کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی همکاری‌های تجاری و اقتصادی میان استان ها و شهرهای ایران و بلغارستان را بخش مهمی از همکاری های فیمابین دانست و ادامه داد: تقویت همکاری‌های استان ها وشهرهای دو کشور که توانمندی‌های آنها مکمل یکدیگرند می‌تواند با سرعت بیشتری سطح مبادلات تجاری دو کشور را ارتقاء دهد.

استقبال سفیر بلغارستان از تسهیل همکاری بین ایران و این کشور

 هریستو پولنداکوف سفیر بلغارستان در تهران نیز در این دیدار ضمن اعلام اسامی گروه دوستی پارلمانی جدید ایران و بلغارستان گفت: گروه دوستی پارلمانی بلغارستان از گفتگو و مذاکره میان نمایندگان دو کشور جهت تسهیل همکاری های دوستانه ایران و بلغارستان استقبال می‌کند.

وی در راستای تقویت تقویت همکاری های پارلمانی دو کشور دعوتنامه رییس مجلس بلغارستان، خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس شورا ی اسلامی را تقدیم علیرضا بیگی نمود.

هریستو پولنداکوف سفیر بلغارستان در پایان با اشاره به سفر خود به استان لرستان، گفت: ظرفیت های فراوانی را برای همکاری در استان‌های مختلف ایران و بلغارستان می‌بینم که امیدوارم با همکاری دو طرف از این ظرفیت بتوانیم به نفع دو ملت استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet