هفته دفاع مقدس
1396/04/26 10:17:41
سرویس استان ها
ساداتی نژاد:

دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مرمت همه آثار و ابنیه تاریخی برآید

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر موفقیت های صندوق احیاء، گفت: مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی اتفاقات بزرگی را خلق می کند.
دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مرمت همه آثار و ابنیه تاریخی برآید نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر موفقیت های صندوق احیاء، گفت: مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی اتفاقات بزرگی را خلق می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107595759781.jpg دولت,به,تنهایی,نمی,تواند,از,عهده,مرمت,همه,آثار,و,ابنیه,تاریخی,برآید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛سید جواد ساداتی نژاد، گفت: جاذبه های کشور ما که بناهای تاریخی بخش اعظمی از آن را تشکیل داده است در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»می تواند حجم زیادی کار و اشتغال ایجاد کند.

نماینده مردم کاشان و آران‌بیدگل در مجلس با اشاره به لزوم مرمت و حفظ و احیاء ابنیه تاریخی کشور، ادامه داد: با توجه به محدودیت های بودجه ای، دولت به تنهایی نمی تواند از عهده مرمت و تعمیر همه آثار و ابنیه تاریخی برآید؛بنابراین مشارکت بخش خصوصی در این حوزه می تواند اتفاقات بزرگی را خلق کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به عملکرد موفق صندوق احیاء، افزود: صندوق احیاء برای جلب مشارکت بخش خصوصی و ایجاد اتفاقات مهم در این حوزه تشکیل شده و توانسته به موفقیت های مهمی در این عرصه دست یابد. ساداتی نژاد، با ابراز امیدواری برایرونق بیشتر فعالیت های حوزه یاد شده، یادآور شد: احیاء و شناساندن ابنیه تاریخی که قابلیت جذب گردشگر را دارد زمینه تحول در اقتصاد گردشگری را ایجاد می کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، بیان کرد:در صورتی که ما می توانیم در حوزه احیاءی بناهای تاریخی از یک سو چرخ های یکی از صنایع مهم کشور را به حرکت در بیاوریم و از سوی دیگر قسمتی از سرمایه های راکد را به سرمایه فعال در بازار کسب و کار تبدیل کنیم، تعلل در این حوزه جایز نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet